הסכם ממון על ירושה

הסכם ממון: סוגי ההסכמים השונים ויתרונותיהם

אם אתם מתחתנים או שאתם נמצאים בשלב שאתם רוצים לערוך הסכם ממון, הגעתם למקום הנכון. הסכם ממון הוא אחד ההסכמים החשובים ביותר, כאשר אתם רוצים לעשות הפרדה בין חיי הנישואין לנכסים שיש לכם. 

זוגות רבים כאשר הם מתחילים בדרך כלל פרק שני בחייהם מעוניינים להסדיר את התחום הממוני כדי שאם יהיו בעיות, הפן הממוני יהיה מסודר. 

כל הסכם ממון אמור לקבוע לפרטי פרטים את ההתייחסות הממונית שיש לכם אחד מבני הזוג. למי מגיע מה. מה יעשה באופנים מסוימים ועוד. 

ישנם כמה סוגים של הסכמי ממון, המשיכו לקרוא כדי להכיר אותם. 

הסכם ממון:

הסכמי ממון אמורים להיות קודם כל אישיים. מה זה אומר? ההסכם אמור לחול בהתאם למצב של בני הזוג. למשל, אם מדובר בזוג שלבעל יש עסקים משלו ולאישה יש עסקים משלה, יזמים נגיד, ברור איפה שהסכם הממון יהיה יותר מורכב ככל שיש יותר נכסים.

הסכם הממון צריך גם להתייחס לזמן שאחרי הנישואין. מה עם הזוג פתחו עסק ביחד, העסק הצליח. איך במקרה כזה מחלקים את הממון? ומה אם נפלה ירושה לאחד מבני הזוג? ומה עם דברים שקנו ביחד? כמו למשל, רכב, שיפוץ לבית ועוד.

כל אלו דברים שצריכים להיות מוסדרים בהסכם ממון לאחר החתונה או טרום הנישואין. 

יש הסכם ממון המיועד לאנשים שאינם נשואים מטעם הרבנות, אלא מוכרים בציבור. הסכם ממון זה מאפשר לזוג שרוצה לחיות יחד להסדיר את העניין הממוני לאם וכאשר מערכת היחסים שלהם תסתיים. 

סוג נוסף של הסכם ממון זהו הסכם ממון לאחר הנישואין. לפעמים שוכחים מהעניין או שחושבים שלא צריך ואז לאחר הנישואים מבינים שכדאי שיהיה, זהו הסכם ממון אחר, אבל הוא גם ניתן לבצוע בהחלט. 

פרטים נוספים תוכלו לקבל באתר: https://www.ganor.co.il/