מגישים תביעה

מגישים תביעה? הנה הדרך המקוצרת

התחום המשפטי הוא רחב ומכיל לא מעט מושגים, חוקים ותהליכים. עבור מי שאינו בקיא בתחום, הוא יכול להיות מסורבל ומסובך. העניינים הופכים קשים יותר בזמן שאנו צריכים להגיש תביעה החל מתביעת אבדן כושר עבודה שנועדה למצות את הזכויות של המבוטח, עד לתביעת רשלנות רפואית, תביעת דיבה, הגנה על זכויות יוצרים ושאר נושאים בוערים. הגשת תביעה לבית המשפט או התמודדות עם בירוקרטיה בעת הגשת מסמכים משפטיים – יכולה לארוך זמן רב ולכלות את האנרגיה שלנו. לכן חשוב לדעת כיצד מגישים תביעה וכיצד מנהלים תהליכים בזמן קצר. אז איך עושים זאת באמת? הנה כמה טיפים לקיצור הדרך הארוכה:

פנייה אל עורך דין מקצועי שיזרז עבורכם את התהליך

נסו לבדוק איזה משרד עורכי דין יכול לסייע לכם בקבלת הזכויות שלכם. כיום יש עורכי דין שמספקים שירות בירורים, ייצוג וליווי בתביעות ביטוח. לדוגמא: במידה ואתם לא מצליחים לעמוד מול הדרישות והבירוקרטיה של המוסד לביטוח הלאומי או של חברת הביטוח הפרטי, מומלץ לפנות אל עו"ד מומחה בנושאים של תביעות אובדן כושר עבודה. עורך הדין יוכל לסייע לכם להגיש את התביעה מהר יותר, לטפל בנושאים בירוקרטיים, בעוד שמשפטן המיומן ייעץ לכם בנוגע לכדאיות הגשת התביעה ובנוגע לשאר נושאים.

קבלת מידע מאתרים שעוסקים בתחום המשפטים

בעבר מי שהיה רוצה לקבל מידע אודות פסקי דין, תביעות, הגשת תביעות וכולי, היה צריך לפנות אל הערכאות המשפטיות או אל משפטנים ואנשי מקצוע ולכתת את רגליו לספריה או למוסדות משפטיים כדי לקבל מידע. למזלנו, כיום אפשר לקבל מידע בכול תחום דרך האינטרנט ובעיקר דרך פורטלים ואתרים שעוסקים במידע אודות החוק, המשפט, התביעות ועריכת הדין. באמצעות גלישה ומיקוד החיפוש אפשר לקבל מידע אודות הגשת תביעה בדרך מהירה ואפילו און ליין.

בחירה במסלול המקוצר

לעיתים אפשר לפנות אל מסלולים מקוצרים שמציעות רשויות החוק והמשפט. מסלול מקוצר נועד לאפשר הגשת תביעה במהירות וקבלת תוצאות בזמן קצר. לדוגמא: מי שצריך להוציא לפועל פסק דין, יוכל לחסוך את ההגעה התכופה אל לשכות ההוצאה לפועל ואת כלל התהליכים הדרושים כדי לקבל סכום כסף כזה או אחר. המסלול המקוצר של ההוצאה לפועל מאפשר תשלום חד פעמי בגובה של 350 שקלים והנעת תהליכים בצורה מהירה יותר.

קריאת פסקי דין

כדי להבין מה הסיכוי שלכם לזכות בתביעה כזאת או אחרת, חשוב לקרוא אודות פסקי דין שנפסקו בעניינים דומים לאלה שלכם. באתרי אינטרנט שעוסקים במשפטים אפשר למצוא מגוון ידיעות ופסקי דין בנושאים מגוונים. אם תכירו לעומק את הסיכוי שלכם לנצח בתביעה או שתבינו מהן ההכרעות שניתנות בנושאים האמורים – תוכלו להחליט האם שווה לכם להגיש תביעה או שמדובר בבזבוז זמן. בכך אפשר לבצע החלטות מהירות ולחסוך זמן כסף ומשאבים.