עו"ד נזיקין

עו"ד נזיקין

אם אתם מחפשים עו"ד נזיקין שיעזור לכם לתבוע חברה או אדם פרטי בעקבות נזק אשר נגרם לגופכם או לרכושכם, אתם חייבים לתאם פגישה עם עו"ד דיני נזיקין אשר ייתן לכם את כל המידע שדרוש לכם על מנת לתבוע ולהגיע לבית המשפט מוכנים.

ע"פ חוק הנזיקין כל אדם אשר נגרם לו נזק גופני או לרכושו רשאי להגיש תביעה לבית המשפט עבור הצד המזיק ואף לקבל פיצוי. תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, תקיפה, לשון הרע, גניבת עין, כליאה לשווא, השגת גבול, מטר של רעש או זיהום אויר ועוד, כל אלו הם סיבות מוצקות להגיש תביעת נזיקין.

מהם דיני נזיקין?

דיני נזיקין הם דינים אשר מתמקדים בנזק שנגרם לאדם או לרכוש, הם עוסקים במצבים שבהם נגרם נזק ע"י גורם מסוים שאחראי לכך ולעליו ניתן להטיל את האחריות המשפטית בגין הנזק. במצב זה הטלת האחריות תתקיים בשני תנאים:

כאשר יש הוכחה לנזק שעל כלומר, על התובע להצביע על קיומו של הנזק שניתן לעמוד אותו. במצב זה העו"ד שלכם ימליץ לכם על שמאי נדל"ן, רופא וכו' תלוי בנזק.

במצב שני כאשר מוכח קשר סיבתי בין המעשה או המחדל של , ויש צורך להוכיח כי המעשה או המחדל של המזיק.

כך כל אחד מהמקרים הבאים מצריך עזרה של עו"ד נזיקין על מנת להוכיח זאת בבית המשפט ולקבל פיצוי הולם עבור הנזק שנגרם לגוף או לרכוש ע"י אותו מזיק.

באילו נזיקין עיקריים דן בית המשפט?

בית המשפט דן בשתי נזיקין עיקריים גוף ורכוש.

עוולה אחת – יש התייחסות למקרה בו ניתן לקבוע ע"פ בית המשפט כי התקיים מחדל כלפי אותו אדם.

עלווה שנייה – כאשר יש הפרת חובה אשר יוצרת חבות בנזיקין למזיק שהפר את החובה.

כמה טיפים חשובים בטרם תשכרו עו"ד נזיקין

בטרם תחליטו על השכרת עו"ד נזיקין אשר יעזור לכם, חשוב שתשימו לב לדברים הבאים:

תעדו את הנזק אשר נגרם לכם בין אם זה נזקי גוף או רכוש בזמן הקרוב ביותר לגילויו, תוכלו לצלם את נזק בגוף או ברכוש וגם תהיה לכם הוכחה ממשית שאכן נפגעתם בגוף או ברכוש. תיעוד כזה כמו צילום מקובל אצל בית המשפט ונותן הוכחה ממשית למה שקרה באותו יום.

ערכו רשימה מסודרת של פרטיהם של המעורבים באירוע, כולל עדים, המזיק והניזוק. רשימה זאת תעזור לכם בבית המשפט לחזק את טענתכם כלפי הנזק שנגרם לכם.

אל תשכחו לרושם כל פרט ופרט כמו: עדויות וטענות של העדים.

שמעו עוד חוות דעת מכמה עו"ד בתחום הנזיקין בטרם תחליטו על האחד שייצג אתכם.