דיני נזקין

הכול אודות דיני נזיקין

דיני נזקין
דיני נזקין

כאשר הדברים הפחות טובים מתרחשים, הם לא ממש מתריעים, זה יכול להיות ברחוב, במקום העבודה או אפילו בהפתעה גמורה בפארק שעשועים עם הילדים. נשמע לכם מוכר? האם גם אתם פעם אחת בחייכם הסתבכתם בתביעת נזיקין או בתרחיש נזיקין? אם כן איך יודעים שזה אכן קשור לעניין של דיני נזיקין? כדי לעשות סדר בדברים, בואו נדבר על נזיקין, כאמור, דיני נזיקין מתייחסים לעוולה הנגרמת ברשלנות או במקרה של פגיעה גופנית שלא במתכוון. מה הדרך הנכונה להתמודד אל מול תביעת נזיקין? דיני נזיקין מורים על דרך משפטית לקבלת פיצוי הולם עבור נזקי גוף וכמובן ייעוץ על בסיס קבוע ומקצועי לתוצאה של פיצוי הולם. הפיצוי כאמור, לא מתייחס רק לנזק העבר אלא גם לעתיד אבל על כך נרחיב בהמשך.

מה חשוב לדעת לפני הגשת תביעה?

קודם כל לדעת כי מגיע לכם פיצוי מקסימלי מחברת הביטוח או מהגורם שפגע בכם. כאמור, אם לא הבנתם הפציעה על פי דיני נזיקין הינה עוולה העלולה להימשך גם הרבה אחרי. הדברים האלו חשובים כי הפגיעה עלולה להשבית אתכם מעבודה וכך גם לפגוע ברמת ההשתכרות. אז מה עושים? לא מתמודדים לבד עם הפרשנויות המשפטיות של חברות הביטוח, בטח שלא עם המילים המוסגרות הגורמות להם לא פעם לדחות את התביעה וכך גם לא לשלם לכם פיצויים. הרעיון הוא לא להסתמך על עצמכם ולא על היותכם סמוכים ובטוחים כי מגיע לכם פיצוי אבל אין לכם מושג איך להגיש תובענה נכונה. כדי שלא תדחה לכם התביעה, חשוב להגיש את התביעה דרך עורכי דין עם רקע וניסיון בנזיקין.

לתעד הכול ולשמור מסמכים

אם בעניין של נזיקין עסקינן, חשוב מאוד להפקיד על רישום מדויק, השתלשלות עניינים ואירועים לאל פספוס עד הפרטים הקטנים. כמו כן, חשוב מאוד לדייק במיקום האירוע, פרטי העדים ועוד. החלק הלא פחות חשוב מדבר על רשומות רפואיות, מסמכים ואפילו רופאים מומחים המאשרים כי אכן נגרם לכם נזק הפיך או בלתי הפיך. בהליך של תביעה יידרש מכם להגיש את המידע הזה ומכאן שראוי לא לעשות זאת לבד.

בסיכום דבר, ראוי מאוד לתת הדגשים להגשת התביעה באופן הנכון, לא להגזים עם הגשת מסמכים או בדיקות וכמובן להיות מיוצגים בצורה נכונה על ידי טובי עורכי הדין בתחום- הם כבר ידאגו לכם לכל השאר.