עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה

נהגים ונוסעים רבים מבלים זמן רב בכבישים ובדרכים אחרות. לעיתים, הם נקלעים שלא בטובתם ולא מרצונם לתאונות דרכים דרמטיות. במקרים אחרים הם נמצאים אשמים על ידי השוטרים עקב עבירות חמורות על חוקי התעבורה הקיימים. במקרים מורכבים כאלו מומלץ להם לקבל ייעוץ ולהיעזר בשירות של עורך דין תעבורה מנוסה. הוא מטפל בעבירות מהירות ונהיגה בשכרות או תחת סמים, בכאלו שגרמו לתאונות דרכים קטלניות או עם נפגעים, בנהיגה תחת פסילת רישיון, בתאונות פגע וברח ועוד.

חשיבות לייצוג מקצועי

החשיבות של ייצוג על ידי עורך דין חורגת, במקרים רבים, מתחום השירות המקצועי. במקרים רבים, מוצא עצמו המעורב במצב נפשי קשה. פגיעה בנוסעים, שלילת רישיון, זימון לבית משפט וכדומה הן סיטואציות מורכבות ואדם יכול להיגרר למשברים נפשיים. טוב שבעיתות קשות אלו יש דמות מקצועי וסמכותית היכולה להרגיע ולטפל כהלכה, לייצג, לפתור בעיות, להקל בקנסות ובעונשים, שבמקרים חמורים, עלולים להגיע למאסר בגין גרימת מוות ברשלנות ועוד. המטרה היא של השבה מהירה של מסלול החיים של הלקוח לשגרה.

כלים מקצועיים

עורך דין תעבורה מצויד בכל הכלים המקצועיים וכן, בידע ובניסיון משפטי לייצוג לקוחות. הוא ילמד כל תיק לעומק, יבחן את העבירות, את תאונות הדרכים בהם היה לקוחו מעורב, או את המקרים המורכבים האחרים ויתמודד עימם. הוא יכול לבדוק, למשל, אם בדיקת נהיגה בשכרות הייתה תקינה, אם פיית הינשוף הוחלפה, אם השוטר המתין רבע שעה לבדיקה כפי שנדרש וכדומה. החוק הזה כשלעצמו מורכב ורק עורך דין מקצועי יכול להתמודד בבית משפט ולהביא לזיכוי או להקלה בעונש.

התעדכנות

חוקי תעבורה מתעדכנים מדי פעם בגלל שינויים בתנאי הדרך, בטכנולוגיה המורכבת ברכבים, בגלל שימוש בטלפונים סלולאריים ובאפליקציות ניווט ועוד. המשטרה היא זאת שאוכפת את החוקים ובתי המשפט לתעבורה הם אלו שדנים בתביעות המוגשות לפתחם. עורך דין תעבורה לומד להכיר את כל השינויים. בקיא בתקדימים משפטיים ונתקל לאורך שנות עיסוקו במצבים מורכבים. הוא יתרום את כל הידע והניסיון המצטברים שברשותו לטובת לקוחותיו. הצלחה בניהול תיק תטיב עימם, ואין זה משנה אם היא הושגה בהסכמה מחוץ לכותלי בית המשפט או לאחר דיון מורכב בתיק.