זכאות להחזרי מס באתר טקס פיננסים

על פי מה ניתנת זכאות להחזרי מס?

אם אתם מבולבלים, אתם לא לבד. אך הבנת מונחי המפתח הללו, תעזור לכם להתמודד טוב יותר עם המיסים שלכם. כדי לדעת בברור על פי מה ניתנת זכאות להחזרי מס לאזרחים, תצטרכו לכל הפחות לקרוא את המאמר הבא.

על פי מה ניתנת זכאות להחזרי מס? |

החזר מס הוא הטופס שאתם מגישים מדי שנה ומתווה את הכנסותיכם, הוצאותיכם, השקעותיכם ומידע אחר הקשור למס, ראו כאן.

אתם מקבלים החזר מס כשאתם משלמים יותר מיסים למדינה – באמצעות ניכוי שכר למשל, מאשר החובות שלכם בפועל. במקרה זה, הממשלה תקצץ לכם המחאה בגין הסכום ששולם יתר על המידה. 

ההחזר הממוצע לשנת 2019, נכון ל – 10 במאי 2019, היה קרוב ל -3,000 ₪ , לפי שירות הפדיון. נכון למועד זה, כשלושה רבעים מתוך 136 מיליון החזרות שעובדו, הביאו לבדיקות החזר כספי, לפי מס הכנסה.

מהו מס הכנסה? |

מס הכנסה הוא מס שהממשלות מטילות על הכנסות שנוצרו על ידי עסקים ואנשים פרטיים שבתחום שיפוטם. על פי החוק, עליהם להגיש החזר מס הכנסה מדי שנה בכדי לקבוע את התחייבויות המס שלהם.

מסי הכנסה הם מקור הכנסות לממשלות בעולם. הם משמשים למימון שירותים ציבוריים, תשלום חובות ממשלתיות ומספקים סחורה לאזרחים. השקעות מסוימות, כמו אג"ח של רשות דיור, נוטות להיות פטורות ממס הכנסה.

כיצד עובד מס הכנסה ומתי זה התחיל? |

רוב המדינות מעסיקות מערכת מס הכנסה פרוגרסיבית בה משלמים בעלי הכנסה גבוהה יותר מס גבוה יותר בהשוואה לעמיתיהם בעלי הכנסה נמוכה. ארצות הברית למשל, הטילה את מס ההכנסה הראשון של האומה ובישראל החל מס הכנסה את מסלולו קצת אחרי הקמת המדינה.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://www.taxfinance.co.il