מתי תזדקקו לשירותי עו”ד ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי נועד להגן עליכם והיקרים לכם ולהעניק לכם עזרה במידת הצורך. חולים סיעודיים יוכלו ליהנות מגמלת סיעוד חודשית אשר תאפשר להיעזר בשירותי עובד סיעוד, רכישת ציוד רפואי נדרש וכל טיפול סיעודי נדרש אחר. אך לאחר ששילמו במשך שנים עבור ביטוח סיעודי, לא תמיד האנשים מקבלים את המגיע להם עקב התנערות ודחיית תביעה סיעודית. לכן, ההמלצה הגורפת היא לפנות לשירותי עו"ד ביטוח סיעודי – מתי מומלץ לפנות לעורך דין סיעודי בכתבה שלפניכם.

 

בטרם בדיקת זכאות והערכת תפקוד של החולה הסיעודי

בדיקת זכאות לקצבה סיעודית נערכת בטרם הגשת תביעת הביטוח ומטרתה לבדוק האם באמת קיימת בעיה סיעודית למבוטח. הערכה הסיעודית של החולה נעשית על ידי בדיקת ALD הבוחנת האם המבוטח יכול לעשות את הפעולות הבסיסיות (רחצה, התניידות, שליטה בסוגרים, אכילה, קימה משכיבה וישיבה, התפשטות והתלבשות או על ידי הערכת תשישות נפש של המבוטח (האם המצב הקוגניטיבי מאפשר לבצע את הפעולות המפורטות מעלה).

 

בטרם הגשת תביעה לביטוח סיעודי

ההמלצה הגורפת היא לפנות לשירותי עורך דין ביטוח סיעודי עוד בטרם הגשת התביעה למימוש זכויות סיעודיות. בעזרת עורך דין תקבלו הכוונה והסבר אודות תהליך הגשת התביעה, תקבלו המלצות לאילו רופאים לפנות ואילו מסמכים רפואיים לאסוף, תקבלו ייעוץ מאילו גופים ומוסדות להגיש את התביעה ותזכו לליווי והסבר אודות כל הליך התביעה. בנוסף, עורך דין ביטוח סיעודי מכיר את כל הסיבות האפשריות לדחיית תביעה סיעודית ויכין אותכם כיצד לענות על השאלות, מה להגיד וכיצד להתנהג לאורך כל התהליך עד שתקבלו את אשר מגיע לכם ולבני משפחתכם כחוק.

 

לאחר קבלת דחיית תביעה

במידה והחלטתם לנהל לבד את התביעה וקיבלתם לבסוף סירוב לתביעה, לא מאוחר מידי לשנות את ההחלטה. ניתן לפנות לעורך דין אשר ייעיין בתשובת הסירוב, ויעזור לכם להגיש ערעור על התשובה ויעניק לכם את מירב הסיכויים לקבל קצבה בגין מצב סיעודי.