נהיגה בהשפעת סמים

נהיגה תחת השפעת סמים היא אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר והענישה בגינה כוללת בין היתר: פסילת רישיון נהיגה לתקופה של עד שנתיים, קנסות כספיים, פסילה על תנאי לתקופות ממושכות, מאסר על תנאי ואפילו מאסר בפועל בחלק מהמקרים.

בניגוד לעבירת נהיגה תחת השפעת אלכוהול, בה ניתן לבדוק את שרידי האלכוהול בגופו של הנהג באמצעות בדיקת מכשיר הינשוף, עבירת נהיגה בהשפעת סמים חייבת להיות מבוססת על סמך בדיקות מעבדה לצרכי איתור תוצרי חילוף חומרים של סמים בגופו של הנהג. בדיקות אלו כוללות שתי בדיקות עיקריות, בדיקת דם ובדיקת שתן והן מתאפשרות אך ורק במקרים בהם מתקיימים התנאים הבאים:

 • בדיקת לצרכי דגימת שתן תיערך אך ורק במקרים בהם עולה חשד סביר כי הנהג בכלי הרכב נתון להשפעת סמים וזאת על סמך בדיקת מאפיינים הנערכת לו על ידי שוטרי התנועה או על סמך מידע מודיעיני.
 • שוטר תנועה המבקש לערוך בדיקת דגימת שתן לנהג הנחשד בעיניו כנהג הנוהג תחת השפעת סמים, מחויב לערוך בדיקת מאפיינים מקדימה לאותו נהג ואף לשכתב דו"ח מאפיינים בטרם דרישתו מהנהג להתלוות אליו.
 • בדיקת דם לצורך איתור תוצרי חילוף חומרים של סמים בגופו של הנהג תעשה אך ורק במקרים בהם קיימת מניעה מצד הנהג לבדיקת דגימת שתן או במקרים בהם הנהג החשוד מבקש לקיים בדיקת דם במקום בדיקת שתן ו/או במקרים בהם החשוד מצוי במצב של חוסר הכרה.
 • על פי החוק, שוטר התנועה מחויב לתת הסבר מפורט על מטרת הבדיקה וכן הסבר על זכותו של הנהג לסרב לבדיקה זו. בנוסף, השוטר מחויב לתעד בכתב את הדברים הנאמרים על ידו לנהג ולפעול בהתאם להנחיות.
 • במקרים בהם הנהג מסרב לבצע בדיקת דם או שתן, השוטר מחויב להעלות בכתב את נימוקי הסירוב, כאשר הסירוב לבדיקה עלול להוות ראייה כנגד הנהג ואף להיתפס על ידי בית המשפט כדבר הודאה בביצוע עבירת נהיגת תחת השפעת סמים.

כיצד מתמודדים עם חשדות ו/או אישומים בדבר ביצוע עבירת נהיגה תחת השפעת סמים?

במקרים בהם עומד נגדכם כתב אישום בגין עבירת נהיגה תחת השפעת סמים או במקרים בהם אתם נדרשים לבצע בדיקת דם או שתן לצורך איתור ממצאי סמים בגופכם, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין תעבורה המתמחה בנושא נהיגה בשכרות ונהיגה תחת השפעת סמים. היוועצות מוקדמת עם עורך הדין תאפשר לו לגבש כתב הגנה המבוסס על טענות הגנה שונות בהתאם לנסיבות המקרה, כאשר חלק מטענות ההגנה העולות במקרים אלו כוללות: התנהגות בלתי ראויה והולמת של שוטר התנועה כלפי הנאשם או החשוד, דרישה למתן דגימות בדיקה (שתן ודם) ללא ביסוס חשד מוקדם, חוסר ראיות בכל הנוגע למועד בו כביכול הנאשם עשה שימוש בסמים מסוכנים, חוסר ראיות נסיבתיות כי בזמן הבדיקה השגרתית של השוטר היה הנהג תחת השפעת סמים, עברו התעבורתי של הנהג, בדיקת מאפיינים בה קיימת סבירות גבוהה לכך שהנהג פעל בפיכחון מלא וטענות הגנה נוספות היכולות להוביל לביטול כתב האישום כנגדכם ו/או להקלה משמעותית במידת הענישה. בלא מעט מקרים, היוועצות מוקדמת עם עורך דין תעבורה תסייע לכם לבחון את מכלול האפשרויות העומדות לרשותכם לצרכי ביטול כתב האישום עוד בטרם הדיון המשפטי בענייניכם.

חשוב לציין שהשימוש בסמים גם ללא קשר לנהיגה מהווה עבירה על החוק, ולפיכך במקרים של לכידת נהג הנחשד בנהיגה תחת השפעת סמים, גם יתר נוסעי הרכב שעימו עלולים להיות מעוכבים על ידי שוטרי התנועה.

לפתור סכסוכים בעזרת הגישור

אנו כבני אדם שונים מאוד זה מזה. לעתים אנו מצליחים לחיות בשלום עם השוני וההבדלים, ובפעמים אחרות איננו עומדים בכך יותר. זוהי אחת הסיבות לגירושים או לרצון של בני הזוג להיפרד ולהמשיך כל אחד בדרכו. אך רגע לפני שבני הזוג פונים לבית המשפט, הם פונים למגשר מקצועי. לעתים המגשר מצליח להציל את חיי הנישואים ובמקרים אחרים הוא מעניק נחיתה רכה למי שבא להתגרש.

מדוע כדאי לפנות למגשר

ישנם כמה יתרונות בולטים לפנייה לאיש מקצוע כמו עורך דין ומגשר. אלה כמה מהבולטים שבהם:

 • חוסכים בזמן – הליך הגישור הוא הליך קצר יחסית להליך המשפטי. בני הזוג המעוניינים להתגרש פונים אל המגשר ומגיעים לידי הסכמה בדרכי נועם ובמהירות. זאת בניגוד להליך גירושין בבית המשפט אשר יכול לקחת זמן רב, תוך קיום "מלחמה" מתמדת בין שני הצדדים המבקשים להיפרד.
 • מציאת פתרונות יצירתיים – המגש מזמין את המשתתפים להציע פתרונות יצירתיים לבעיות כדוגמת חלוקת רכוש או קביעת משמורת על הילדים. מכיוון שבני הזוג המתגרשים אינם מוגבלים בין קירותיו של בית המשפט, הם יכולים להרגיש חופשיים ולהציע פתרונות לבעיה.
 • שמירה על סודיות – המגשר מחויב לשמור על סודיות לאורך כל התהליך. משום כך, בני הזוג הפרודים מרגישים בנוח יותר לשתף בהתלבטויות ובבעיות שעמן הם נתקלים.
 • חוסכים בכסף – בניגוד להליכים המשפטיים בבית הדין, הגישור הוא זול יחסית. בעוד במהלך בית המשפט צריכים בני הזוג לשלם שכר טרחה לעורך הדין או לכל אגרת משפטית, בהליך הגישור הם משלמים על המפגשים עצמם.
 • מעודד לשמור על יחסים טובים – גם אם בסופו של דבר מחליטים בני הזוג להתגרש, הגישור מעודד את שני הצדדים לשמור על יחסים טובים לאורך כל הדרך, גם למען עתיד ילדיהם. כי כאשר כל הקלפים נפתחים בנוכחותו של המגשר, אפשר להגיע לידי הסכמה.

עורך דין ומגשר איתמר לנדאו – גם עורך דין וגם מגשר

עורך דין ומגשר איתמר לנדאו ישמח לעמוד לשירותכם בכל עת. אז אם החלטתם שכעבור שנים לא מעטות של חיי נישואים אתם מעוניינים לצאת כל אחד לדרכו, כדאי לעצור רגע אצל עו"ד לנדאו וליהנות משירות אמין ויחס אישי לאורך כל הדרך. אז אם אתם מתגרשים, אינכם צריכים להיות לבד. פנו למגשר מקצועי שיוכל ללוות אתכם לאורך כל התהליך.

עורך דין לענייני רשלנות רפואית

 

כאשר אנחנו מבקרים אצל הרופא, אנחנו מצפים לאבחון מדויק ולטיפול מקצועי בבעיה שקיימת אצלנו. עם כל ההכשרה הרפואית הנרחבת והרמה המקצועית הגבוהה של הרפואה בישראל כיום, טעויות הן עדיין בגדר אפשרות. במקרה הזה הן עלולות לגרום לנזקים בריאותיים עצומים וגם להוצאות כלכליות גבוהות מאד בניסיון להחזרת המצב לקדמותו, אם הדבר בכלל אפשרי. אבל מה קורה אם הנזק הוא כתוצאה מרשלנות של הגורם הרפואי?

טיפול רפואי שאינו מקצועי או שאינו מבוצע על פי הספר עשוי להיות עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, אם כי מדובר בתחום מורכב שבו רצוי לצאת למערכה באמצעות עורך דין לרשלנות רפואית הבקיא בשדה המשחק.

קווים לדמותה של הרשלנות הרפואית

ההגדרה הבסיסית של רשלנות רפואית היא סטייה מרמת הזהירות הסבירה במסגרת הליך אבחון או טיפול רפואי. הרשלנות עלולה להיות בכל תחום רפואי באשר הוא, וגם להיות נוכחת בשלבים השונים של התהליך. זה מתחיל עם האבחון, כאשר רשלנות רפואית עלולה להיגרם כאשר האבחון שמבצע הרופא אינו מדויק או לחלופין מאוחר, כאשר הוא אינו מפנה את המטופל לבדיקות רלוונטיות ועוד.עו"ד רשלנות רפואית

בטיפולים הרפואיים עצמם הרבה מאד עלול להשתבש, החל ממתן תרופות במינון שגוי או כאלו שאינן מתאימות לאדם הספציפי, דרך כשלים טכניים בהליכים דוגמת ניתוחים ועד לשימוש בציוד שאינו תקין. חשוב לשים לב שגם החלק ה"בירוקרטי" של ההליך הרפואי עלול להיות עילה לתביעות רשלנות רפואית, למשל רופא שאינו מציג בפני המטופל בצורה ברורה את הסיכונים הכרוכים בטיפול או את האלטרנטיבות הקיימות לו.

רשלנות רפואית, לכאורה או שלא, צריכה לקיים שלושה תנאים על מנת שיהיה לה סיכוי סביר להתקבל בבתי המשפט. הנקודה הראשונה שצריך להוכיח היא שאכן הייתה כאן התנהלות רשלנית של הגורם הרפואי, כפי שהסברנו מעלה (כמובן, יש עוד הרבה תרחישים אחרים). התנאי השני הוא להוכיח את הנזק שנגרם בריאותית או כלכלית באמצעות חוות דעת רפואיות, קבלות על טיפולים שבוצעו או תרופות שנרכשו וכן הלאה. השלב השלישי והדי מורכב הוא להוכיח שקיים קשר ישיר בין ההתנהלות הרשלנית של הרופא לבין אותו נזק, ללא משתנים מתערבים. כדי ללמוד על הקשר הזה צריך, מן הסתם, להכיר היטב את התחום הרפואי הרלוונטי.

מדוע מומלץ להיעזר בעורך דין?

גם אם התנאים של רשלנות רפואית נראים ברורים יחסית, בפועל הסיכויים לקבלת תביעה אינם חד משמעיים. תביעות בגין רשלנות רפואית עשויות לערב סכומים גבוהים של מאות אלפי שקלים ולעיתים גם מיליוני שקלים, כך שהגורמים הרפואיים ירצו לקבל הגנה מלאה. הרופאים, אנשי המקצוע האחרים והמוסדות הרפואיים מיוצגים בדרך כלל על ידי סוללות מרשימות של עורכי דין. הם ינסו להערים שורה ארוכה של קשיים – בצדק גמור מבחינתם ומבחינת המיוצג שלהם – תוך הקטנת הרשלנות הרפואית שנגרמה, צמצום הנזק או טענות שישנם גורמים אחרים שמשפיעים על הנזק שנגרם. כדי להוסיף למורכבות, נציין שלא הכל שחור ולבן בתחום הזה, כאשר צריך להתבונן בנסיבות הספציפיות של המקרה עד לרזולוציות הקטנות ביותר שלו, להיעזר בחוות דעת של אנשי מקצוע בתחום הרפואי (לעורכי דין רבים יש "אנשי קשר" בכל תחום רפואי) ועוד.

הגשת תביעה באמצעות עורך דין הבקיא בתחום הרשלנות הרפואית מגדילה את סיכויי ההצלחה בצורה משמעותית. עורך הדין ידע באילו נקודות במקרה צריך להתמקד, יכיר את החוקים הרלוונטיים במסגרת התחום הרחב יותר של דיני נזיקין וגם את תקדימי העבר שעשויים להיות משמעותיים מאד בתחום. התוצאה היא הגדלה אפשרית של הסיכויים לצאת כשידכם על העליונה בתום התביעה, תוך קבלת פיצוי הולם שיהפוך את המשך ההתמודדות למעט יותר פשוט – לפחות מבחינה כלכלית.

הכול אודות דיני נזיקין

דיני נזקין
דיני נזקין

כאשר הדברים הפחות טובים מתרחשים, הם לא ממש מתריעים, זה יכול להיות ברחוב, במקום העבודה או אפילו בהפתעה גמורה בפארק שעשועים עם הילדים. נשמע לכם מוכר? האם גם אתם פעם אחת בחייכם הסתבכתם בתביעת נזיקין או בתרחיש נזיקין? אם כן איך יודעים שזה אכן קשור לעניין של דיני נזיקין? כדי לעשות סדר בדברים, בואו נדבר על נזיקין, כאמור, דיני נזיקין מתייחסים לעוולה הנגרמת ברשלנות או במקרה של פגיעה גופנית שלא במתכוון. מה הדרך הנכונה להתמודד אל מול תביעת נזיקין? דיני נזיקין מורים על דרך משפטית לקבלת פיצוי הולם עבור נזקי גוף וכמובן ייעוץ על בסיס קבוע ומקצועי לתוצאה של פיצוי הולם. הפיצוי כאמור, לא מתייחס רק לנזק העבר אלא גם לעתיד אבל על כך נרחיב בהמשך.

מה חשוב לדעת לפני הגשת תביעה?

קודם כל לדעת כי מגיע לכם פיצוי מקסימלי מחברת הביטוח או מהגורם שפגע בכם. כאמור, אם לא הבנתם הפציעה על פי דיני נזיקין הינה עוולה העלולה להימשך גם הרבה אחרי. הדברים האלו חשובים כי הפגיעה עלולה להשבית אתכם מעבודה וכך גם לפגוע ברמת ההשתכרות. אז מה עושים? לא מתמודדים לבד עם הפרשנויות המשפטיות של חברות הביטוח, בטח שלא עם המילים המוסגרות הגורמות להם לא פעם לדחות את התביעה וכך גם לא לשלם לכם פיצויים. הרעיון הוא לא להסתמך על עצמכם ולא על היותכם סמוכים ובטוחים כי מגיע לכם פיצוי אבל אין לכם מושג איך להגיש תובענה נכונה. כדי שלא תדחה לכם התביעה, חשוב להגיש את התביעה דרך עורכי דין עם רקע וניסיון בנזיקין.

לתעד הכול ולשמור מסמכים

אם בעניין של נזיקין עסקינן, חשוב מאוד להפקיד על רישום מדויק, השתלשלות עניינים ואירועים לאל פספוס עד הפרטים הקטנים. כמו כן, חשוב מאוד לדייק במיקום האירוע, פרטי העדים ועוד. החלק הלא פחות חשוב מדבר על רשומות רפואיות, מסמכים ואפילו רופאים מומחים המאשרים כי אכן נגרם לכם נזק הפיך או בלתי הפיך. בהליך של תביעה יידרש מכם להגיש את המידע הזה ומכאן שראוי לא לעשות זאת לבד.

בסיכום דבר, ראוי מאוד לתת הדגשים להגשת התביעה באופן הנכון, לא להגזים עם הגשת מסמכים או בדיקות וכמובן להיות מיוצגים בצורה נכונה על ידי טובי עורכי הדין בתחום- הם כבר ידאגו לכם לכל השאר.

בית המשפט – דרכי הגשת תמלול

בישראל ישנם חוקים שונים מיתר העולם, למעשה זה דבר דיי שכיח ואינו ייחודי רק לארץ ישראל. למען ההמחשה: בארצות הברית, בכל מדינה, החוקים שונים ועורך דין לא יכול לעסוק במשפט בלעדי הסמכה מתאימה למדינה. כחלק מאותם חוקים, ישנה דרך מאוד ספציפית להגיש מסמכים או תמלול לבית המשפט – על כך ועוד, בשורות הבאות.

הגשת תמלול משפטי

במהלך הליכי משפט – בכל שלב, מתעוררים ועולים צרכים שונים, בין אלו נמצא את הצורך להוכיח דבר, צורך להגן על עצמך מפני האשמה כוזבת בדרכים שונות, הגשת תצהירים, הבאת עדים וכמובן גם הגשת תמלול משפטי של שיחה או פגישה שהתקיימה. ובכן, נכון שכולנו יודעים לכתוב ואנחנו יכולים לחזור על דברים שנאמרו, אך בתי המשפט בישראל (ולא רק) מחייבים הגשת תמלול שבוצע על ידי חברה או אדם שהוסמכו לכך. ביצוע תמלול הוא אינו דבר זול אך על מנת להיות בטוחים שהתמלול יתקבל על ידי בית המשפט, יש לבצעו בצורה זו בלבד.

כמה זה עולה לנו – אין לכך תשובה חד משמעית, שכן כל תמלול בעל מאפיינים שונים. תמלול אחד יהיה של שיחת טלפון בת דקה וחצי ואחר יהיה של פגישה בת 4 שעות. אין ספק כי כל תמלול מחייב כמות עבודה שונה ולכן התמלול יתומחר באופן ספציפי – אין זה שונה מכל ביצוע עבודה שהיא בעלת מאפיינים שונים. לעיתים, ובהתאם לאישורו של שופט, יוכל אדם להגיש תמלול עצמאי וכך זה אומנם לא יעלה כסף אך זה יחייב את אותו אדם, בהקדשת זמנו ומרצו לנושא התמלול ועליו להיות מדוייק ככל האפשר. במידה וימצא או יתגלה כי תמלל לא נכון ובכוונה, הרי שהוא צפוי לעונש (תלוי שופט) עד מחיקת תביעה או הגנה. על מנת להימנע מכל אלו, ישנן לא מעט חברות המבצעות תמלול מקצועי ואיכותי העומד בדרישות בית המשפט.

לסיכום, הגשת מסמכים באופן כללי והגשת תמלול באופן פרטני, מחויבים בעמידה בנהלים ותקנות בית המשפט. כל מקרה הוא אומנם לגופו אך במרבית המקרים, על צד בתביעה לעקוב אחר הכללים ולהגיש את מסמכיו באופן המקובל והנדרש. עלויות ניהול הליך משפטי גבוהות, החל משכירת עורך דין וכלה בזימון עדים, הפסד ימי עבודה, הגשות שונות, חוות דעת מומחים ועוד. הטיפ הכי טוב שנוכל לתת לכם על גבי שורות אלו הוא לשבת רגע, לקחת אוויר ולהיכנס להליך משפטי רק אם אתם מבינים ומוכנים לעלויות השונות.

מדוע רישום סימן מסחר אונליין זו אופציה שכדאי להכיר?

כל מי שמתנהל בעולם העסקים מזה שנים מכיר את המונח הזה "סימן מסחר", אך מה הוא באמת אומר ואת מי התחום הזה צריך לעניין? כדאי לדעת שכאשר מדברים על סימן מסחר מדברים למעשה על הגנה שניתנת:

 • למילים
 • לשמות
 • לסלוגנים
 • לדמויות
 • לצלילים ועוד

אשר מזוהים עם מותג מסוים, כמו לדוגמה "קוקה-קולה" או כל מותג אחר שכולנו מכירים. לכן, אם גם אתם עבדתם קשה כדי לבנות את העסק שלכם ואת המותג שלכם, למה שלא תבצעו רישום סימן מסחר אונליין כדי להגן עליו? רישום כל סימן מסחר אונליין זו הדרך הכי טובה שיש להגן על מה ששייך לכם וזה הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים, אז למה אתם מחכים?

איך מבצעים בפועל רישום סימן מסחר אונליין

רישום סימן מסחר אונליין מתבצע בכמה שלבים פשוטים הכוללים:

 1. מילוי של שאלון אונליין
 2. ביצוע בדיקה מקיפה שהסימן המסחר שאתם מבקשים לרשום עוד לא שייך לאף אחד אחר
 3. הכנה והגשה של בקשת לרישום סימן מסחר כולל אימות חתימה אונליין

עצם העובדה שאתם יכולים לעשות היום הכול באינטרנט חוסכת לכם הרבה מאוד זמן יקר כך שאין סיבה לסבך את הדברים. באופן כללי בהחלט ניתן לומר שאם תגנו על סימן המסחר שלכם ואם החברה שלכם נמצאת בצמיחה הרי שתקצרו את פירות ההשקעה הזאת תוך זמן קצר ביותר.

על איזו השקעה כלכלית מדובר?

כאשר מדברים על רישום סימן מסחר אונליין לא מדברים על השקעה כלכלית גדולה מידי כי למעשה המחיר יכול לעמוד על 1399 ₪ + מע"מ, סכום שלכל הדעות אינו מופקע. בנוסף לכך, מעצם העובדה שאתם רושמים על שמכם את סימן המסחר אתם מגנים על מה שבניתם בעשר אצבעות בכל השנים האחרונות, כך שאין בכלל מקום להתלבטות. רישום של סימן מסחר אונליין זו עבודה שלא הרבה חברות מקצועיות יכולות לבצע עבורכם בצורה מהירה ויעילה ולכן בהחלט כדאי יהיה לבדוק לאיזו חברה מקצועית אתם פונים.

הורות משותפת – בעבור הילד שלכם

במידה והחלטתם להתגרש ואינכם יודעים מה לעשות הלאה, עליכם לדעת כי בעבור הילד שלכם האופציה העדיפה תהיה הורות משותפת. הודות לאופציה זו יתאפשר לילד שלכם ליהנות מזוג הורים שתומכים ומגדלים אותו וזאת בכל שלבי הילדות, זאת כאשר הדבר נעשה ובמידה שווה לחלוטין.

לקבוע באופן מדויק את תנאי ההורות המשותפת

בבית המשפט יהיה ניתן להגיע לכדי הסכם מדויק וזאת בכל הנוגע להורות המשותפת. לפיכך יהיה מומלץ לכל אחד מכם לבחון את העניין ולעומקו וזאת על מנת להבין על מה מדובר בעצם. הרי בסופו של יום הורות משותפת תהיה הדרך של כל אחד מכם להעניק את הטוב ביותר לילד ובכל המובנים. לפיכך אלו מכם שרואים את טובת הילד בראש סדר העדיפויות צריכים לפעול ובשיא המרץ לטובת הכיוון הזה.

לבחור באופציה הטובה לילד – על מה מדובר?

בין שלל האופציות אשר תוכלו לראות למולכם תוכלו להיות בטוחים כי הילד שלכם צריך את הטוב ביותר עבורו. לפיכך תצטרכו לוודא כי אתם פועלים בצורה כזו לפיה אתם לא מוותרים על הסכם שיוכל להטיב עמו ובצורה יוצאת דופן. יהיה מומלץ לשני ההורים להבין את טובתו של הילד וזאת העובדה של היותו משותף ורק לאחר מכן לקחת החלטות בעלות משמעות עצומה. זו ללא ספק תהיה הדרך הנכונה מבחינתכם לפעול בעניין וזאת באופן וודאי.

ייעוץ של מומחים בתחום ההורות

במידה ואינכם יודעים כיצד לגשת אל מלאכת גידול הילד באופן משותף ולעשות זאת בצורה המוצלחת ביותר אזי תוכלו להיות בטוחים כי אחת הדרכים המובילות מבחינתכם תהיה פשוט זה שתוודאו כי אתם בוחרים להיעזר בשירותים מקצועיים. אלו מכם אשר יעשו זאת יוכלו להיות רגועים לחלוטין וזאת בכל הנוגע לאופציה שלהם להצליח. אז שימו לב כי אתם בוחרים נכונה ומחפשים אחר אלו שיוכלו לסייע לכם לגדל את הילד להיות שמח מאושר. ילד בריא שגודל על ידי זוג הורים תומכים ואוהבים שתמיד מעוניינים בטובתו האישית. זו ללא ספק תהיה האופציה העדיפה בעבור כל אחד מכם אשר ירצה את לראות את הילד גדל כהלכה.

מה עושים במקרה של רשלנות רפואית בהריון?

רשלנות רפואית בהריון היא כל כישלון למנוע מומים ומחלות קשים ביילוד כאשר בדיעבד ברור שכל הסימנים לכך היו שם אבל הצוות הרפואי המומחה התעלם מכך או לא ידע לזהות אותם. שלל הבדיקות שבהן אנחנו מצוידים היום ונשלחים אליהם במהלך ההריון, גם בדיקות גנטיות לאבות, למשל, אמורות למצוא את כל הבעיות האלה, לזהות את המומים הפיזיים הבולטים בעזרת המכשירים המתוחכמים והמודרניים כל כך שאנחנו ממציאים לצורך כך, ובזכות זאת למנוע סבל רב מילדים ומהוריהם. אמנם, יש מחלות ובעיות שמתגלות רק לאחר הלידה ואי אפשר היה לגלות אותן, אבל במקרים רבים כמו מחלות גנטיות, תסמונת דאון שמקצרת את חיי הלוקים בה, בעיות שלד קשות, פגמים במבנה המוח והשלד, עיוותים ברורים שאפשר לראות בבדיקות אולטרסאונד וסקירת מערכות, כל אלה היו שם לנגד עיני הצוות הרפואי והוא כשל מלראות ולאבחן זאת.

למי ניגשים לצורך הגשת תביעה על רשלנות רפואית בהריון?

כאשר התוצאה היא לידת ילד שיסבול סבל רב כל חייו, איכות חייו תיפגע ובמקרים רבים גם תוחלת חייו קצרה משמעותית ומלאה כאב וטיפולים רפואיים רבים. במקרים כאלה, התביעה שמוגשת נקראת הולדה בעוולה. יש חוקים ברורים מתי מותר להגיש תביעה על רשלנות רפואית בהריון, ויש מקרים שבהם יש לחכות שנים כדי לבדוק בדיוק מהן התוצאות. וההשלכות של עוולה כזאת. למקרה שבו אירעה לכם לידה לאחר רשלנות רפואית בהריון, מוטב לפנות למומחים משפטיים כדי לקבל ייעוץ מהרגע הראשון כדי לאסוף כמה שיותר מסמכים וחוות דעת רפואיות.

מתי להגיש תביעה?

לעתים הגשת התביעה תארך שנים משום שיש מקרים בהם החוק מאפשר להגיש רק עד גיל 7 ויש מקרים שאחרי, ולכן רק עורכי דין בתחום הרשלנות הרפואית בהריון יוכלו לייעץ לכם. תצטרכו לאסוף את כל התעודות והמסמכים הרפואיים שמלווים אתכם ואת הילד לכל החיים, כדי להוכיח את התוצאות של הרשלנות הרפואית הזאת, וכדי להבהיר לבית המשפט למה אתם דורשים את סכום הפיצויים שאתם דורשים. את כל זה אפשר יהיה לאמוד רק לאחר כמה שנים שבהן מתייצבת השגרה וכבר ברור מהו הצפי לחייו של הילד שנולד כתוצאה מרשלנות זו.

עבירת תנועה או תאונת דרכים – הבעיה של אזרחים רבים

עורכי דין תעבורה

אנחנו אזרחי שומרי חוק ורובנו פועלים בצורה חוקית לכל אורך הדרך. אך ישנו מקום אחד בו נדיר כי אנשים לא עוברים על החוק לפחות לטענת המשטרה. המקום הזה הוא הכביש. לטענת המשטרה כולנו חוטאים או מבצעים עבירות בפוטנציה וזה בגלל שאנחנו עוברים על החוק בצורה דרמטית עקב עבירות תנועה שאנחנו מבצעים. כמעט כל אזרח היה מעורב בעבירת תנועה כזאת או אחרת, לעתים שלא באשמתו כלל, ואם לא בעבירת תנועה אז בתאונת דרכים. זה הפך למכת מדינה וטוב תעשה המדינה אם תשנה את מדיניות האכיפה שלה ותשים דגש יותר גדול על עבירות תנועה מסכנות חיים מאשר אכיפה של עבירות תנועה שאינן מסכנות את חייהם של הנוהגים בכביש.  

כיצד ניתן להתמודד עם הבעיה?

אז מה ניתן לעשות בכדי להתמודד עם התופעה? מה אנחנו יכולים לעשות בכדי להבטיח כי לא ניקלע לקשיים ונצטרך להילחם על שמנו באופן תדיר? התשובה היא שעלינו להיעזר בעורך דין בכדי להוכיח כי לא פשענו ובכדי להבטיח את שמנו הטוב. עורך דין יכול לסייע לנו בצורה דרמטית ולהוכיח בפני בית המשפט כי לא חטאנו וכי הדוח שניתן לנו או עבירת התנועה שבגינה הואשמנו אינה עבירה שבאמת עברנו. מערכת הצדק הישראלית היא סבוכה ובירוקרטית ובכדי להוכיח את חפותנו אנחנו חייבים לפנות אל עורך דין שיסייע לנו בצורה הטובה ביותר. ככל שנפנה אל עורך דין יותר איכותי כך נבטיח הוכחת חפותנו תהיה יותר קלה ואת זאת יש לזכור ולפעול בהתאם לכך.

עורכי דין תעבורה – רק אליהם כדאי לפנות

אך כאשר אנחנו פונים אל עורך דין חשוב מאוד שנבין כי עלינו לפנות אל עורכי דין תעבורה. ישנם הרבה עורכי דין הקיימים בשוק, אך אנחנו צריכים לפנות רק אל עורך דין המתמחה בענייני תעבורה. עורך דין המתמחה בעניינים אחרים לא יוכל לעזור לנו ואנחנו ניקלע לבעיה אם ננסה לפנות אליו. רק עורך דין העוסק יום יום בענייני תעבורה יכול לסייע לנו ולהבטיח כי אנחנו נקבל את השירות הטוב ביותר.

רשלנות רפואית – מה זה אומר, ומתי ניתן לתבוע?

רבים מאתנו שמעו על המושג 'רשלנות רפואית' אבל לא תמיד הבינו מה זה בדיוק אומר, או גרוע מכל האם הם עצמם היו קורבן לרשלנות מסוג זה, ויתרה מכך, ואם הם היו קרבן לרשלנות כזאת, אם הם יכולים לתבוע את הגורם שאחראי למצוקתם. לכן חשוב לדעת מהי רשלנות רפואית ומתי ניתן לתבוע.

רשלנות רפואית לפי ההגדרה היא מצב בו נגרם נזק רפואי או נפשי למטופל כתוצאה מטיפול לקוי או התרשלות של צוות רפואי. הצוות הרפואי יכול להיות: רופא, צוות כירורגי, מטפל ברפואה משלימה, אחות, צוות מד"א או כל צוות רפואי שנותן למטופל טיפול.

כדי להוכיח רשלנות יש למצוא את הקשר ההדוק בין המצב הרפואי או הנפשי הקשה שהמטופל נתון בו עקב הטיפול הלקוי שקיבל, או עקב ההתרשלות הרפואית של אותו גורם מטפל. ההוכחה תציג  את ההתנהלות הלקויה של הגורם המטפל.

אז כיצד תדעו אם הייתם קרבן לרשלנות רפואית?

כדי לדעת אם הייתם קרבן לרשלנות מסוג זה, חשוב להבין שלא כל התנהלות של צוות רפואי שאינה לרוחם נחשבת רשלנות רפואית. לכן ניתן כמה דוגמאות למקרים שנחשבות לרשלנות, שגרמו לנזק ממשי כתוצאה מהתנהגות רשלנית של צוותים רפואיים או גורם רפואי.

רשלנות רפואית בזמן ניתוח

אחת הדוגמאות השכיחות של רשלנות רפואית היא רשלנות בזמן ניתוח. רשלנות רפואית בניתוחים כמו למשל ניתוח קיסרי שלעיתים מסתבך, רשלנות בניתוח פלסטי שתוצאותיו עלולות להיות מעוותות, רשלנות בניתוח קיצור קיבה ועוד.

אחת הדוגמאות לתביעה שהינה שכיחה בארץ ובעולם היא דווקא רשלנות בניתוח לקיצור קיבה  שהוא תהליך פולשני שמטפל בהשמנת יתר. הליך זה נחשב מסוכן משום שבמהלכו המנתח מתקין טבעת סביב החלק העליון של הקיבה ובמהלך הניתוח המנתח תופר חלק מהקיבה שמשאיר אותה פעילה. הליך זה עלול להיות מסוכן כאשר שיעור התמותה בו גבוהה. רשלנות רפואית במקרים כאלה עלולה להתרחש מאי ביצוע בדיקות לפני הניתוח כמו בדיקות א.ק.ג או צילומי חזה וצילומי קיבה שעליהן לקבוע התאמה לניתוח ובכך למנוע סיבוכים בעת הניתוח כמו זיהומים, תסחיפי ריאות וחסימת מעי. צוות רפואי שאינו מבצע בדיקות כאלה ויגרום לנזקים אצל מטופל יתבע על ידי המטופל  (וזאת במידה ויצא מכך בחיים) בתביעת רשלנות רפואית.

גם טיפול אצל רופא שיניים עלול להיגמר בתביעה

מלבד רשלנות רפואית בניתוחים, חשוב לדעת שגם ביקור אצל רופא השיניים יכול להיגמר בתביעת רשלנות רפואית. כיום טיפול אצל רופא שיניים אינו נגמר רק בסתימת שורש רגילה, אלא הוא עולם ומלואו והוא מהול בניתוחי חניכיים וטיפולים כירורגיים ואסתטיים לשיקום הפה. טיפולים אלא יכולים מחד לשנות חיים לטובה אך מאידך גם להרוס את חיי המטופל ולגרום לנזק פיזי של ממש.עו"ד רשלנות רפואית

כיצד רשלנות רפואית יכולה להתבצע אצל רופא שיניים?

רשלנות מסוג זה יכולה להתבצע כבר משלב האבחון. כאשר רופא שייניים אינו מאבחן נכון את הבעיה ממנו סובל המטופל, או כאשר הוא אינו מבצע בחינת רגישות לחומרי הרדמה, מאבחן מאוחר מידי בעיות שונות בשיניים או בחניכיים, או מתרשל בעבודה תוך העדר תשומת לב לפרטים,  ועובד בחוסר מיומנות – המטופל יכול לצאת בנזקים כבדים!

בנוסף, על רופאי שיניים לבצע בדיקות דקדקניות בכל הנוגע לצילומי שיניים, לבירור סוגי כאב, למיקום של חורים בשיניים ובעיות חניכיים. אם הרופא אינו מבצע את הבדיקות כראוי, הוא מטפל בשיניים לא נכונות, מבצע עקירות שלא היו צריכות להתבצע וגורם נזקים –  ישנה עילה חזקה לתביעה בנוגע לרשלנות רפואית בטיפול שיניים וברשלנות רפואית בניתוחי חניכיים שגם הם מתבצעים כיום.

אילו נזקים ממשיים נגרמים כתוצאה מרשלנות בניתוחים או בטיפולים שונים?

לצערנו ישנם מגוון של נזקים שנגרמו ועלולים להיגרם לטופלים ביניהם: נכות, עיוותים, זיהומים, החמרת המחלה, נזקים נפשיים, ואף מוות כתוצאה מרשלנות רפואית. ולכן בידה ואתם מרגישים שאתם חלק מכך, יש לצאת למאבק משפטי ולשכור עורך דין המתמחה רשלנות רפואית.

בנוסף כדי להימנע מכך,  יש להיות ערניים בזמן הטיפול בכם ולשים לב כי לפני טיפול או ניתוח מתבצעות כלל הבדיקות הנכונות בכם, ויש לבצע תחקיר משלכם כדי לוודא שאתם בידיים הטובות ביותר.

מהן הזכויות לנפגעי תאונות דרכים על פי חוק?

כולנו מכירים ולא תמיד מוכנים לתרחישים שקורים בחיים. תאונות דרכים, נזק לגוף, החלמה, שיקום וכמובן פיצוי בגין הנזקים הללו. מהי הדרך המשפטית לקבלת הפיצוי עבור נזקים אשר מקורם תאונות דרכים? אז אולי יידרש מכם להוציא לפועל תביעה נגד חברת ביטוח וייעוץ מקצועי עם רצון להצלחה אבל אחרי הכול, זה אפשרי בתנאי שתמצאו את הגורמים המתאימים לכך. יכולות ומקצועיות באשר להגשת תביעות נזיקין עקב תאונות דרכים. הנה כמה דברים שראוי לדעת על כך.

מהו אירוע של פגיעה כתוצאה מתאונת דרכים?

אירוע תאונת דרכים עם נזקי גוף מתייחס לנוסעים ברכב או הולכי רגיל. את הכיסוי הזה מכסה פוליסת החובה על פי חוק הפלתד של נפגעי תאונות הדרכים. כל נפגע יכול לתבוע את חברת הביטוח ולקבל פיצוי על נזקיו. לא משנה אם הוא אשם או לא, במסגרת חוק זה לא חלה על הנפגע הוכחת אשם.

איך מגישים תביעה באופן הנכון?

אם אתם רוצים להגיש תביעה ללא עורך דין תאונות דרכים, אולי כדאי לכם לקרוא את המאמר הזה. אם בכל זאת כן תחליטו להגיש תביעה, עורך דין תאונות דרכים המתמחה בטיפול בתביעות ונזקי גוף תאונות דרכים יטפל לכם בכל נדרש ויגיש תביעה הכוללת איתור מסמכים נכונים, פעולה בכל המישורים הנכונים ובעיקר כל מה שנדרש כדי להשיג פיצוי נכון לפגיעה ולכאב והסבל הכרוך בכך.

מה רצוי לעשות לפני שמגישים תביעה?

אם נפגעתם בתאונת דרכים, סביר להניח שאת זה יוכל לפתור לכם עורך דין תאונות דרכים על הצד הטוב ביותר. למה קריטי לקחת עורך דין הקשור בתאונות? כי לרוב, אתם חייבים מישהו שיתמודד אל מול הפרשנות האימתנית של חברות הביטוח והיכולת שלהם לא פעם לדחות את הפיצוי שמגיע גם מגיע לכם. למעשה, יש מצבים בהם חברות הביטוח מצליחות שלא לשלם את מלוא הזכויות של הנפגעים ואלו נתלים באוויר ללא יכולת להשיג את הפיצוי ואף להשתכר כמו בעבר.

בסיכום הדברים, עורך דין אשר מוסמך לענייני נזיקין ידע איך לגשת ואף להגיש את התביעה לגורמים בדבר- להלן חברות הביטוח. כמו כן, יצלח בידיו לעמוד אל מול ההתנגדויות והפרשנויות ובסופו של דבר להשיג את המטרה. פיצוי הגון הן לנזק שנגרם והן למה שיקרה בעתיד נוכח חוסר היכולת להתקיים או להשתכר כמו בעבר.

עורך דין לענייני עבודה ייעוץ לפני תביעה

עורך דין לענייני עבודה הוא הכתובת הן של המעסיק והן של העובד לפנות אליה עבור התייעצות בקשר למשהו חריג שקורה בעבודה עם העובד או המעסיק. לעיתים ניתן להסתפק במכתב אזהרה בלבד מעורך הדין לענייני העבודה בכדי שיסודר כל מה שלא תקין עם העובד או המעביד ולעיתים, אין מנוס מלהגיע לתביעה בבית משפט בכדי להסדיר את העניינים ולמצות את הזכויות

מתי מעביד יכול להיעזר בעורך דין לענייני עבודה?

מעביד יכול להיעזר בעורך דין לענייני עבודה כאשר הוא יודע שישנו עובד אשר מתרשל בתפקידו בכוונה בכדי שיפוטר ויקבל פיצויים. כמו כן, במידה והעובד איננו יכול לעבוד מסיבות כאלו ואחרות עוד באותה העבודה והוא דורש שיפטרו אותו בכדי שהוא יקבל את הפיצויים המגיעים לו ולא מוכן להתפטר לבד, יכול המעביד להתייעץ עם עורך דין לענייני עבודה. מלבד זאת, על כל מה שכרוך בהתנהלות העובדים מול המעביד ובזכויות העובדים השונות, יכול המעביד להתייעץ עם עורך דין לענייני עבודה. עור דין מעין זה רלוונטי כאשר המעסיק מעוניין לדעת על מה חשוב לשים דגש בהתנהלות מול העובדים וכיצד מתמודדים עם עובד אשר רוצה לתבוע את מקום העבודה או את המעביד עצמו מכל סיבה שהיא.

מתי עובד יכול להיעזר בעורך דין לענייני עבודה?

לכל עובד יש זכויות אשר מגיעות לו מתוקף עבודות במקום העבודה. במידה והעובד חש כי הוא נפגע באופן כלשהו במקום העבודה, כי הוא לא מקבל את זכויותיו או שהעבודה אשר נותנים לו היא מעבר למה שמותר על פי החוק לעבוד בתחום העבודה שבו הוא עוסק, הוא יכול לפנות להתייעץ עם עורך דין לענייני עבודה לגבי האם כדאי להגיש תביעה בכדי לקבל את זכויותיו וכן פיצוי הולם בגין העובדה כי זכויותיו כעובד ניטלו ממנו באופן מלא או חלקי. חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין לענייני עבודה הבקיא ומנוסה בתחום זה, בכדי שהוא יוכל להעניק לכם את הייעוץ הרלוונטי מתוך שקלול כל הנתונים וכן, להעניק לכם ייצוג משפטי בעת הצורך בבית המשפט במידה ובחרתם לתבוע את מקום העבודה או המעסיק. בעזרתו של עורך דין לענייני עבודה בעל ותק , ניסיון ומקצועיות בתחום, תוכלו למצות את זכויותיכם כעובדים באופן האידאלי.

מהו חוק נגישות אתרים?

בשנים האחרונות אנחנו רואים שינוי ביחס החברה בישראל לבעלי מוגבלויות. ישנה מודעות הולכת וגוברת לכך שהשירותים שאנו מעניקים חייבים להיות מונגשים לבעלי המוגבלויות ועלים להיות יכולים להשתמש בשירותים בקלות. ביטוי לתמורה זאת אנחנו רואים בחוק נגישות אתרים לבעלי מוגבלויות, החוק שצפוי להיכנס לתוקף באוקטובר 2017 מחייב בעלי אתרים להנגיש את אתריהם לבעלי המוגבלויות. החוק מכיר בכך שהאינטרנט הוא מרחב ציבורי חשוב וקובע כי חייבים להנגיש את האתרים השונים לכלל האוכלוסייה. החוק מטיל סנקציות על בעלי אתרים שלא יעמדו בדרישה זאת וקובע כי מי שלא ינגיש את האתר שלו במועד הקבוע בחוק, צפוי לקנס של עד 75,000 ש"ח ועלינו להיות מודעים לכך עם אנחנו בעלי אתרים.

כיצד אני יכול להתכונן לחוק?

בכדי להיות מוכנים לחוק עלינו לבדוק האם האתר שלנו נגיש לבעלי מוגבלויות. ישנן רמות שונות שבהן האתר צריך לעמוד כאשר החוק הישראלי קובע כי הרמה שבה האתר צריך לעמוד היא AA. רמה זו נקבעה במסמך של גוף בינלאומי הכולל מספר דברים שיש לעמוד בהם בכדי שהאתר שלכם יחשב כנגיש לבעלי מוגבלויות. ככל שנקדים לבדוק האם האתר שלנו מתאים לחוק והאם הוא עומד בדרישות התקינה, כך נהיה בטוחים כי אנחנו לא צריכים לשלם קנס בגין אי עמידה בחוק. עלינו לבדוק היטב האם האתר שלנו נגיש ועלינו לעשות זאת בהקדם האפשרי בכדי להבטיח את איכות האתר ואת עמידתו בחוק.

חשיבות הבחירה בחברה איכותית להנגשת האתר

עקב הקנס הגבוה שנקבע למי שלא עומד בחוק הרי שאנחנו חייבים להיות בטוחים כי האתר שלנו יונגש כהלכה. הנגשת אתר יכולה להתבצע רק על ידי חברה איכותית ברמה הגבוהה ביותר שיודעת את העבודה נאמנה. מה רבה תהיה הצרה אם נלך לחברה שתנגיש לנו את האתר ולאחר מכן נגלה כי אנחנו עדיין צריכים לשלם את הקנס בגלל שהחברה לא ביצעה את עבודתה כראוי. בגלל זה אנחנו חייבים ללכת לחברה איכותית שביצעה הנגשה בעבר והיא יודעת כיצד לבצע את העבודה ברמה הגבוהה ביותר. רק בחירה בחברה איכותית תבטיח כי נקבל הנגשה ברמה גבוהה שעליה אנחנו יכולים לסמוך.

גישור משפחתי לגירושין בשיתוף פעולה

הדרך הטובה ביותר להתגרש היא לעשות זאת בשיתוף פעולה. אם אתם נמצאים כעת בהליך גירושין ואתם נמצאים במצב שבו אתם לא מסכימים עם הצד השני לגבי אופי חלוקת הרכוש והליך הגירושין באופן כללי, אז גישור משפחתי זה משהו יהיה כדאי לכם לשקול בחום.

כיום ישנם עורכי דין שעוסקים בתחום הגישור המשפחתי, והם יכולים לבוא לקראתכם ולעזור לכם לעבור את התקופה החשובה והקשה הזו על הצד הטוב ביותר. אנו סבורים שאתם אתם תקבלו את ההחלטות הנכונות ותבחרו לפנות לעורך דין מתאים, כל התהליך הזה עשוי להפוך להרבה יותר פשוט בשבילכם.

פונים לעורך דין למען גישור משפחתי

אל תהססו לפנות אל עורך דין מנוסה שיוכל לעזור לכם לעבור את הגירושין בצורה הקלה ביותר. זה משהו שיכול להקל עליכם באופן משמעותי, ואתם פשוט חייבים להבין זאת. הרי אתם בוודאי לא רוצים לסבול ממצב שבו אתם פשוט לא מצליחים לנהל את החיים שלכם במהלך ולאחר תקופת הגירושין.

אם אתם תפנו אל העורך דין הנכון, אתם תוכלו לראות שכל עניין חלוקת הרכוש יהפוך להרבה  יותר ברור. עורך הדין יוכל לשמש כמטווח בין ביניכם לבין הצד השני ולעזור לכם לגשר על הפערים שיש ביניכם. זה משהו שיכול להיות הרבה יותר אפקטיבי מכפי שנדמה לכם, אז אל תזלזלו בעניין.

איך תוכלו למצוא עורך דין מתאים?

למצוא עורך דין מתאים ומנוסה שיוכל לעזור לכם זה משהו שאתם תוכלו לעשות תוך כדי עריכת חיפוש קצר בגוגל. תוכלו אפילו לנסות ולחפש עורכי דין ברשתות החברתיות. אנו סבורים שאם אתם תעשו זאת, אתם תוכלו לראות שיתאפשר לכם לנהל את הגירושין בצורה הרבה יותר נבונה, וזה משהו שעשוי להוריד מכם מעמסה רבה ולגרום לכם להרגיש הרבה יותר טוב.

אל תעשו את הטעות שבניהול הליך גירושין בצורה פזיזה ונקמנית. תנסו תמיד לחשוב כיצד אתם יכולים לבוא לקראת הצד שלכם וגם הצד השני. בדרך הזו אתם תוכלו להבטיח שכולם יהיו מרוצים ויצאו עם חיוך על הפנים. אתם צריכים לפעול מתוך מחשבה והבנה של הדברים שיעשו את הטוב ביותר, ולא מתוך כוונה לפגוע בצד השני בדרך כזו או אחרת כמובן.

חוזי מקרקעין בהרצליה – מה זה אומר?

חוזי מקרקעין בהרצליה – להכיר את החוזים

חוזי מקרקעין בהרצליה ישנם רבים והם יכולים להתייחס לדירה שאתם רוכשים או שוכרים בהרצליה, לעסקת מקרקעין, לחוזה שותפות או לכל עסקה המתבצעת ברחובותיה הציורים והמושקעים של העיר.

לכן חשוב שנכיר את סוגי החוזים ונבין מה משמעותם של חוזים השונים. בנוסף, כיום ישנם עורכי דין המתמחים במקרקעין ומספקים שירותים של חתימת חוזים, ולכן חשוב לבחור בעורך דין המתמחים במגוון סוגים חוזי המקרקעין. אז מהם החוזים? הכל בהמשך.

כיום, ישנם מגוון חוזים שאנו חותמים עליהם, כאשר טעות נפוצה שאנו עושים היא לא לבדוק את האותיות הקטנות, או לא להיוועץ עם אנשי המקצוע לגבי סעיפים שאנו לא מבינים. לכן חשוב להבין מהו כל חוזה ומשמעותו, וגם להצמיד את איש המקצוע הנכון לחוזה שאנו חותמים עליו.

עורך דין

אז מהם החוזים הנפוצים:

חוזה מכר – חוזה מכר, מתייחס בדרך כלל לחוזה מכר לדירה, והוא מתבצע במכירה של דירה או ברכישת דירה ובית מגורים. חשוב לדעת כי חוזה זה הוא אחת העסקאות המשמעותיות בחייו של אדם, וחשוב שחתימה על חוזה מסוג זה יעשה באמצעות עורך דין שיעבור על כל פרט ופרט בחוזה.

חוזה שכירות – חוזה שכירות הוא חוזה המוכר לכל מי ששכר דירה או משכיר דירה. כיום רוב החוזים מוגדרים כ'חוזה שכירות בלתי מוגנת', כאשר חוזה זה נולד מול שכירות בדמי מפתח, שכבר לא קיימת כיום. חוזה שכירות גם הוא חוזה שיש לקרוא טוב ולהבין, ואם הוא חוזה בעל סעיף רבים ונראה 'חוזה דרקוני', חשוב להעביר אותו לבדיקה של עורך דין המתמחה בחוזי מקרקעין בהרצליה.

חוזה שותפות – חוזה שותפות הוא חוזה שנועד לכרות ברית בין שני צדדים עסקיים על מנת להפיק רווח במטרות עסקיות. לעיתים חוזי שותפות יכול להיות גם חוזה מקרקעין בין שני יזמים שמעוניינים להקים פרויקטים של נדל"ן ומגורים. גם הסכם מסוג זה חשוב שילווה עורך דין המתמחה במקרקעין.

חוזה מסחר – חוזה מסחר הוא חוזה שמתייחס לסחר בין שתי נקודות מסחר, כאשר צד אחד קונה סחורה וצד שני מעביר סחורה. חוזה זה מצריך עורך דין המתמחה במסחר.

כיצד נבחר עורך דין טוב לחתימה על חוזים מסוג זה?

כאשר אנו מחפשים עורך דין לחתימה על חוזים כמו חוזי מקרקעין, חוזי שותפות, חוזה, מכר, חוזה שכירות ועוד. רצוי לבחור עורכי דין המתמחים במקרקעין, ובתחומי החוזים והנדל"ן.

אז בין אם בחרתם לבצע את עסקת המקרקעין שלכם באזורים בהרצליה כמו הירוק המרכזית, גליל ים החדשה, נוה ישראל ועוד, חשוב לבחור עורך דין המתמחה במקרקעין באזורים אלה, וזאת על מנת לבחור בעורך דין המכיר את האזור, את היזמים והקבלנים שעובדים בו, ויכול לעזור לכם בכל התחומים, וההיבטים הנחוצים.

 

מה הסכנה בהליך רפואי?

רשלנות רפואית

עולם הרפואה היום תופס חלק ניכר מחיינו, אין כמעט חודש בו אנחנו לא מבקרים אצל רופא או עוברים הליך רפואי כלשהו. הביקורים אצל הרופא הפכו לנורמה עד שלעתים אנחנו שוכחים כי פעמים רבות הביקור יכול להסתיים באסון. רשלנות רפואית נפוצה יותר ממה שאתם חושבים והיא יכולה להוביל לפגיעות חמורות בגוף שלנו ולהוביל לנזקים כבדים. אנו צריכים לעשות הכול בכדי לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר שניתן לחשוב עליו אך גם להתמודד עם ההשלכות של טיפול רפואי פגום. אל לנו לזלזל בהשלכות של טיפול רפואי הפוגע בנו ואנו צריכים להיזהר מאוד מלהיפגע מטיפול רפואי כזה.

נפגעתם? פנו אל עורך דין רשלנות רפואית

נאמר כי קרה המקרה לא עלינו וחס ושלום נפגעתם בהליך רפואי מה עליכם לעשות כעת? כיצד תתמודדו עם המכה שניחתה עליכם? הרי טיפול רפואי אמור לרפא אותנו ולא לגרום לנו לבעיות נוספות ועל כן עלינו לעשות הכול בכדי להימנע מלהיפגע בו. אם כבר נפגעתם הרי שכדאי לכם לשקול לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית. עורך דין המתעסק ברשלנות רפואית יכול לסייע לכם רבות להתמודד עם הבעיות המתרחשות בעת הטיפול הרפואי ולדאוג כי תזוכו באופן המיטיב ביותר עם זכויותיכם. עמידה על הזכות שלכם היא כורח המציאות ואסור לזלזל בה כלל וכלל עלינו לעשות הכול בכדי לקבל את הזכויות המגיעות לנו ולקבל את הפיצוי הכספי המגיע לנו בגין רשלנות רפואית.

איך נדע לבחור בעורך הדין הטוב ביותר?

שאלה מרכזית הצריכה להדיר שינה מעייננו היא כיצד נדע לבחור בעורך הדין הטוב ביותר שישרת אותנו. חשוב מאוד להבין כי בעריכת דין יש התמחויות ספציפיות ועל כן עורך דין המתעסק בנושא מסחרי או בנדל"ן אינו מתאים לעסוק ברשלנות רפואית. לכן לכו רק אל עורך דין שזהו תחום התמחותו והוא שולט בפסיקה בתחום הרשלנות הרפואית. גם בתחום הרשלנות הרפואית יש תתי התמחויות כגון הולדה בעוולה ואנו צריכים להבטיח כי העורך דין שלנו מחזיק גם בתת ההתמחות שלנו. בכדי לבחור את העורך הדין הטוב ביותר אל תתביישו להרים אליו טלפון ולשמוע ממנו בעל פה מה הם הכישורים שלו ומדוע הוא העורך דין הטוב ביותר לטיפול בבעיות הרפואיות שלכם. ככל שתחקרו את העורך דין יותר לעומק כך תקבלו עורך דין יותר איכותי ויותר טוב שישרת אתכם באופן נאמן יותר ויענה על הציפיות שלכם לקבל את המגיע לכם.

לדעת לפני כולם על רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

זה אולי נשמע פשוט אבל רחוק מזה בעליל. אם דיברו אתכם פעם על הוכחה של רשלנות רפואית, אז לבטח גם דיברו אתכם על התחייבות עם מומחים בדבר. למה אי אפשר להתמודד עם מרכיב כל כך חשוב לבד? לרוב, עורכי דין מקצועיים בתחום רשלנות רפואית הם אלו שיודעים להתעמק בספרות רפואית וכך גם בנהלים רפואיים מקובלים- מה שרחוק ממשלח ידיכם.

אז הבנתם נכון, הצלחה של תביעת רשלנות רפואית מחייבת להוכיח את הקשר הסיבתי בין הטיפול לבין הנזק שנגרם בפועל. אז איך עושים זאת? עורך דין רשלנות רפואית מספק לכם בכמה שלבים שיידרשו מכם להגשת תביעה בנושא.

קודם כל דאגו לכל המסמכים המבססים את הנזק

שלב ראשון מתייחס לשמור את כל המסמכים ולתעד את הדברים הנוגעים בדבר. חשוב לציין כי אם לא תשמרו את המסמכים- לא תוכלו להוכיח מצב של רשלנות רפואית. אז איך אוגרים נכון את כל המסמכים הנדרשים להצגתם לתביעה? ראשית, שמרו את כל הרישומים הרפואיים או מסמכים שקיבלתם במסגרת ביקור רפואי. חשוב מאוד לשמור מסמכים שמוכיחים את כל ההתרחשויות הקשורות למעשה ברשלנות רפואית זו. יש לשמור על המסמכים ורצוי במקום מוגן כדי שלא ייגרם נזק ויהיו קריאים כדי להוכיח קיום או מצב לתביעה.

כך יאפשר לכם עורך דין להשיג פיצוי הולם לתביעתכם

אולי ראוי לא לעשות את הדברים לבד, לא לנסות, אם אין לכם ידע או קרבה לחוקים המתמחים ברשלנות רפואית, עצרו רגע ופנו לעורך דין לענייני רשלנות רפואית. מה זה אומר? קחו את כל המסמכים שיש לכם ומסרו אותם במסגרת פגישת ייעוץ לעורך דין המתמחה בנושא. דברו עם עורך הדין, הציגו את המקרים ואל תתמודדו לבד. לתביעה של רשלנות רפואית לא הולכים לבד אלא אם אתם  עורכי דין בעצמכם וגם במקרה הנ"ל רצוי שמישהו ייצג אתכם כראוי. כאמור, הוכחה של תביעת רשלנות איננה פשוטה והצלחתה תלויה לרוב בייצוג טוב. אז איך יודעים שזה עורך דין מקצועי? הוא חייב להיות בקיא בתחום נזיקין ובפרט רשלנות רפואית.

השלב השלישי הוא להגיש נוסח תביעה נכון, שוב, גם כאן רצוי לפנות לעורך דין מקצועי שתפקידו לנסח כתב תביעה ולצרף לשם חוות דעת רפואיות נכונות על כל המשתמע מכך. בגדול? זה לא מה אתם מגישים, אלא גם איך אתם מגישים כשהרעיון העיקרי הוא להשיג פיצוי הולם לסבל שנגרם לכם כתוצאה מההליך הרפואי שהתרשל כלפיכם.

נוטריון דובר ספרדית

מאמר זה בא לתקן טעות נפוצה בחיפוש באינטרנט אחר נוטריון ישראלי דובר ספרדית. כמו כן, מאמר זה בא להסביר את תפקידו וסמכויותיו של הנוטריון הישראלי, לגבי אימות נכונות תרגום של מסמכים לספרדית ומספרדית לעברית.

ובכן, גולשים רבים המחפשים שירותי נוטריון בספרדית מקלידים במנוע החיפוש "גוגל" את המילים "נוטריון ספרדי". חיפוש זה עשוי להוליד, במקרה הטוב, תוצאות שאינן עונות במדויק לתכלית החיפוש. במקרה הפחות טוב, חיפוש זה עשוי להוליד תוצאות שגויות. ובמה דברים אמורים.

לגולש, הזקוק לשירותי נוטריון המשלבים את השפה הספרדית, מומלץ לחפש בגוגל "נוטריון דובר ספרדית" או "נוטריון בשפה הספרדית". החיפוש "נוטריון ספרדי" עלול להניב פרטי מידע אודות נוטריונים בעלי רישיון ספרדי. תוצאה זו אינה בהכרח מועילה לגולש הישראלי הנמצא בישראל וזקוק לנוטריון מקומי, השולט היטב בשפה הספרדית.

מהן סמכויותיו של נוטריון ישראלי דובר ספרדית ?

נוטריון דובר ספרדית ישראלי הינו עורך דין בעל ותק מעל 10 שנים, אשר קיבל מינוי כנוטריון לפי חוק הנוטריונים, ולפיכך מוקנות לו  סמכויות לפי חוק הנוטריונים. בנוסף, הוא מוסמך לאמת נכונות תרגום של מסמכים הערוכים בספרדית או המתורגמים לספרדית. כן הוא מוסמך לאמת חתימה, תצהיר וצוואה הערוכים בשפה הספרדית. נוטריון שאינו שולט בספרדית אינו מוסמך לבצע את הפעולות האמורות, אלא רק בשפות שהוא שולט בהן.

לסיכום נקודה זו, החיפוש הנכון באינטרנט לצורך איתור נוטריון ישראלי דובר ספרדית, המוסמך ליתן אישורי נוטריון בספרדית הוא "נוטריון בשפה הספרדית" או "נוטריון דובר ספרדית", לא – נוטריון ספרדי.עורך דין

למי עשוי להועיל נוטריון דובר ספרדית ?

הוא יכול להועיל לכל מי שנחוץ לו אימות תרגום של מסמך בספרדית או אימות חתימה על מסמך הערוך בספרדית.  לגבי המקרה הראשון, בין המסמכים הנפוצים שנוטריון מאמת את נכונות תרגומם, ניתן לציין: מסמכי הגירה, תעודות לימודים, תעודות רפואיות, מסמכי חברות, תעודות משרד הפנים ועוד. לגבי המקרה השני ניתן לציין את אלה: אימותי חתימות על יפויי כח, הסכמים, צוואות, תצהירים והצהרות ועוד.

יש לציין, כי לאחרונה התקין משרד הפנים נהלים חדשים לגבי אימות נכונות תרגום של מסמכים המוגשים על ידי אזרחים זרים המבקשים להסדיר את מעמדם בישראל. אחד הנהלים החשובים לענייננו, הוא דרישה, כי אימות נכונות תרגום של מסמכים משפה זרה (לרבות ספרדית) לעברית, יעשה על ידי נוטריון דובר שפת המקור. לדוגמא, אימות נכונות תרגום של תעודת לידה מפרו, מספרדית לעברית יתקבל על ידי משרד הפנים אם הוא נעשה על ידי נוטריון ישראלי השולט בשפה הספרדית.

מאמר זה נערך בשיתוף פעולה עם משרדו של אורן שבת, עו"ד ונוטריון.

 

איך עוברים הליך גירושין בצורה יפה?

גירושין זה דבר שנתפס לרוב כדבר שאמורה להיעשות בצורה מכוערת בין הצדדים המעורבים בדבר, אך כדאי לדעת שאין הדבר חייבים להיות כך. אם אתם רוצים לעבור הליך גירושין בצורה הרבה יותר נעימה, אז יהיה כדאי לכם לוודא שאתם מבינים את הצד השני ואתם מסוגלים להתגמש בדעותיכם במידת הצורך.

תלמדו להכיר בדעות של השני

תזכרו שהדעה שלכם היא לא אמורה להיות זו שקובעת באופן בלעדי. אתם בוודאי רוצים להביא לידי ביטוי את הדעות שלכם ולוודא שהגירושין נעשים בדרך שלכם, אבל לצד זאת עליכם לזכור שיש גם צד שני בעניין. אתם תוכלו לעבור את הליך הגירושין בצורה שוטפת הרבה יותר אם רק תעשו את הדבר הנכון ותנסו להבין את הצד השני.

כמובן שישנם משחקי אגו שצריך להתמודד איתם, וכל אחד מנסה להראות כמה הוא חזק, שולט ומכריע בעניינים השונים. לצד העניין הזה, אתם צריכים לדעת להתפשר בדרכים כאלו ואחרות. לצד זאת אתם צריכים לראות האם גם הצד השני מוכן להתפשר ולוותר על התנהגות שמונעת מאגו באופן טהור.

פונים אל עורך דין משותף

אם אתם תעברו את הליך הגירושין בעזרתו של עורך דין משותף לשניכם, אתם תוכלו להרגיש שהכל נעשה בשיתוף פעולה הדדי והבנה זה את זה. אתם תוכלו להגיע בדרך הזו להבנה הרבה יותר עמוקה והישג לפיו אתם יכולים לגמור את הסכסוך ביניכם בצורה הרבה יותר שוטפת.

תזכרו שזה שאתם מתגרשים לא אומר שאתם צריכים להיות מסוכסכים בכלל, שכן אם אתם מכירים בצרכים והרצונות זה של זה, אתם תוכלו לראות איך הכל הופך להרבה יותר פשוט בשבילכם ואתם לא צריכים להתעסק יותר בדברים שמטרידים אתכם, כמו האופן שבו אתם מנהלים את הדברים.

תתחילו לעשות משהו בנידון

בכדי שאתם תוכלו לעבור את הגירושין בדרך הטובה ביותר, אתם צריכים להיות אקטיביים. תתחילו לפעול למען שינוי, ותעשו כל מה שנדרש בכדי שכל התהליך הזה יקרה בצורה החיובית ביותר. אתם תוכלו לעשות זאת בדיוק כפי שאתם רוצים אם אתם רק תנסו לחשוב בצורה חיובית ולהבין מה אתם יכולים לעשות בכדי להתגמש עם הצד השני בדרכים כאלו ואחרות. זה לא חייב להיות מסובך.

3 דיני עבודה שחשוב להכיר

שלושת דיני העבודה אותם בחרנו להדגיש במאמר זה עוסקים בקהלי יעד שונים. הראשון הוא בני הנוער, השני הוא נשים בהיריון והשלישי מיועד לכלל אוכלוסיית השכירים במדינת ישראל.

לנוער עובד יש זכויות!

מדי שנה נערים ונערות רבים בוחרים לנצל את חופשת הקיץ שלהם לעבודה שתאפשר להם לטוס במחצית השנייה של החופש הגדול לחו"ל. רבים מאותם בני נוער מחליטים להמשיך ולעבוד במתכונת מצומצמת יותר גם בשנת הלימודים המתחדשת. רבים מאותם בני נוער והוריהם אינם יודעים מהם זכויותיהם והאם המעסיק אכן העניק להם את כל הנדרש ממנו על פי חוק. זכויות נוער כוללות סכום ספציפי לשעה ושכר מסוים למשרה מלאה, כמות מסויימת של שעות עבודה יומיות ושבועיות, הפסקות, חוקים לגבי עבודת לילה, תשלום עבור שעות נוספות, החזר הוצאות נסיעה, חובת מסירת תלוש משכורת, תשלום בעת תקופת הכשרה, הפרשת תשלומים למס הכנסה וביטוח לאומי, הודעה מוקדמת על הפסקת העסקתו של הנער ואלו הם רק חלק מאותן זכויות. כל נער או נערה אשר סבורים שהמעסיק שלהם לא מילא את כל החובות שלו על פי חוק יכולים לפנות אל עו"ד בעל מומחיות בדיני עבודה וזאת על מנת שזה יבדוק האם טענה זו נכונה ומה ניתן לעשות לגביה.

שמירת היריון – מגיעות לך זכויות סוציאליות!

באם מדובר על שמירת היריון המזכה בדמי מחלה מהמעסיק, כל תקופת שמירת ההיריון נחשבת כוותק לצורך מתן הזכיות הסוציאליות המגיעות לאישה. באם מדובר על שמירת היריון ללא תשלום, היעדרותה של האישה ממקום העבודה לא תפגע בזכויות שלה, זכויות הקשורות אל הוותק שלה בעבודה.כלומר, ברוב המקרים (מלבד מקרים חריגים) מגיעות לאישה כל הזכויות הסוציאליות שלה. בנוגע לחישוב החופשה השנתית, אין לכלול את ימי שמירת ההיריון כימי חופשה. באם את סבורה שנעשה לך עוול והמעסיק חרג ממה שמגיע לך על פי חוק, חשוב לשכור את שירותיו של עו"ד לדיני עבודה וזאת על מנת שאותו מומחה יבדוק האם טענה זו נכונה ואם כן מה ניתן לעשות בנוגע לכך.

פיצויי פיטורין – מתי מגיע לכם?

במדינת ישראל קיים חוק פיצויי פיטורין שמהווה את אחד מחוקי העבודה המחייבים כל מעסיק. חוק זה קובע שעובד שעבד 12 חודשים אצל מעסיק אחד ובאותו מקום עבודה זכאי לקבל מאותו המעסיק שפיטר אותו פיצויים. בנוסף, יש מצבים שונים בהם אדם זכאי לפיצויי פיטורין וזאת למרות שלא פוטר וזאת אם העבודה שלו הופסקה משום שהמעסיק נפטר, משום פירוק של בית העסק או פשיטת רגל שלו, התפטרות משום מצב בריאותי בעייתי, מצב בו העובד מתפטר על מנת לטפל בילד חולה וסיבות נוספות. באם נוצר מצב בו המעסיק פיטר אתכם אך לא שילם לכם פיצויים ואתם סבורים שמגיעים לכם פיצויים תוכלו לפנות אל עו"ד שמומחה בכל הקשור אל דיני עבודה על מנת שיבדוק האם מבחינת החוק מגיעים לכם פיצויים או לא. באם יתברר שמגיעים לכם פיצויים והמעסיק לא שילם אותם עורך הדין יספק לכם מידע באשר לצעדים המשפטיים אותם רצוי לעשות. בהצלחה!

שלבי התביעה של אובדן כושר עבודה

אף אחד לא מחפש להיפגע מתאונת עבודה אבל בהחלט חייב להיות ערוך לכל מיני תרחישים בלתי צפויים. לרוב, הבריאות חשובה מאוד לכולם אבל החיים לעיתים דינמיים יותר מהמפתיע ועלולים להביא לא מעט תרחישים שלא מוכנים להם. אחד מאותם תרחישים הינם תאונות עקב פגיעה בזמן העבודה. נשמע לכם מוכר? מכירים מצב בו יש לא מעט עובדים אשר נפגעים כתוצאה מתאונת עבודה? למי באמת כדאי לפנות ומי יכול להעניק את השקט הנפשי הראוי בזכות תכנית של אובדן כושר עבודה?

אז הבנתם נכון, חברות הביטוח יכולות לאפשר לכם שקט נפשי באמצעות פוליסת אובדן כושר עבודה מכוונת. אדם אשר נאלץ להפסיק לעבוד לא תמיד יכול לשלוט בדברים. פוליסה של אובדן כושר עבודה, יכולה בהחלט לתת לכך את הפתרון הרצוי. אז איך מתמודדים עם תרחיש של אובדן כושר עבודה ועם תביעה שכזו?

טיפים שיעזרו לכם לאחר פגיעה בתאונת עבודה

קודם כל רצוי להודיע במהירות על המקרה. ממש בסמוך להתרחשות, זה קריטי כי דבר של הגשת תביעה באיחור עלול להזיק בקבלת הפיצוי אם בכלל. חשוב מאוד לתעד בסמוך למקרה הכול. אם יש עדים, חשוב לקחת את שמותיהם. מן הסתם זה חשוב כי עדות מחזקת את התביעה. יש לפנות לטיפול רפואי מיד לאחר התאונה. זה חשוב הן מבחינה פיזית והן מבחינה משפטית. טיפול רפואי סמוך למקרה יעיד על תאונה או מקרה אמתי- זה חשוב כי בכדי לקבל פיצוי שי להוכיח קשר בין הדברים והמקרים ובין הסמיכות של התרחשותם.

איך ניגשים ועושים את הדברים נכון?

שלב ראשון הוא לפנות לביטוח לאומי. זה חשוב כי דרך ביטוח לאומי תמלאו תביעה לקצבה. חשוב לצרף מסמכים ואישורים מתאימים כדי לאשר את תרחיש התאונה ואת מפגעיה. ביטוח לאומי יבדקו את הטפסים ויחליטו איך וכיצד להכיר במקרה. במידה וביטוח לאומי יכיר במקרה, שהרי המבוטח יקבל 75 אחוז תביעה משכרו. פיצוי חודשי. התשלום יינתן רק לאחר תקופת המתנה של 3 חודשים. לאחר התרחשות זו יש לגשת לסוכן הביטוח ולהפעיל ביטוח אובדן כושר עבודה. במידה ולא רכשתם ביטוח כזה, חשוב לבדוק האם פוליסת המנהלים או הגמלה מכילה כיסוי העוסק אף הוא באובדן כושר עבודה.

אולי תרצה לקרוא את המבוא לרשלנות רפואית

מהי מסירה משפטית ומה צריך לדעת?

משרד של עורכי דין הוא כזה אשר מעביר מסמכים חשובים כל הזמן כאשר הזמנים של המשלוח במידה רבה חייבים להיות מדויקים אחרת תתעורר בעיה מבחינת התהליכים המשפטיים אשר עורכי הדין בונים בתיק כזה או אחר. עם חשיבות שהיא קריטית למהלכו של משפט ושאר עניינים שצריכים להתבצע בצורה הנדרשת לפי החוק, הדרישה לעבודה עם חברת שליחויות אשר מבינה את החשיבות הזו ואת היות השליחים מדויקים, אמינים וזמינים היא דבר אקוטי להמשך הקשרים העסקיים, בייחוד כאשר מדובר במסירה משפטית.

ביצוע מסירה משפטית לפי חוק

כאשר משרד של עורכי דין צריך להעביר מסמכים שהם בגדר מסירה משפטית, המסמכים הללו חייבים להיות מועברים על ידי חברת השליחויות אל הנמען הספציפי לא פחות משלוש פעמים כאשר השליח צריך להגיע אל הכתובת בה נמצא הנמען שלוש פעמים, אחרת המסירה אינה נחשבת בתור מסירה משפטית חוקית. דבר זה יכול להשפיע במידה ניכרת על המשך התהליכים שאותם מבקש לבצע עורך הדין באותו משרד ולכן רק חברת שליחויות שכבר יש לה ניסיון עם העברת מסמכים באופן כזה היא החברה שתעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר וללא בעיה עם העברה של מסמכים שהם בגדר שליחות משפטית.

לא עובדים עם שירותי הדואר

כאשר עורך דין צריך להעביר מסמך שהוא בגדר מסמך שמצריך מסירה משפטית הוא לא יבצע זאת על ידי השירותים של דואר ישראל, גם לא עם דואר רשום. מדוע? כי עם העברה של מסמכים משפטיים בתדירות גבוהה עבור כמות רבה של לקוחות שעבורם הוא מטפל בתיקים שונים, זה חשוב כי כל מסמך שכזה יגיע בדיוק אל היעד של הנמען לאחר שמזהים אותו בצורה פרטנית אל הידיים של הנמען.

מעבר לכך מדובר בעניין של מהירות פעולה כאשר שירותי הדואר לא ממש ידועים בשירותים שהם מהירי תגובה, לכן קבלת השירות על ידי חברת שליחויות שכבר מנוסה עם העברה של מסמכים שהם יכולים להיות בגדר מסווגים ונפילתם אל הידיים הלא נכונות יכולה ליצור בעיות מאפשרת את העברת המידע החשוב הזה לא רק במהירות הנדרשת אלא גם עם הגיע המסמכים בדיוק לאן שהם נדרשים ללא חשש להעברה של אלה אל יעד שגוי.

מזונות מפושט רגל

גביית מזונות מבעל שפושט רגל זה הליך מורכב שתלוי בראשיתו בגורם אחד עיקרי. האם מדובר בבעל שנמצא בחובות של מזונות בשל אי תשלום מתמשך או שמא מנסים לקבוע לו מועדי תשלום עתידיים בעבור מזונות הילדים. לאחר שנבדק המקרה, בית המשפט מתחשב במצבו הספציפי של הבעל ורואה כיצד ניתן להביא לכדי פשרה בין שני הצדדים, כך שהאישה תקבל את דמי המזונות לטובת הילדים והבעל יוכל להמשיך בשלו.

עורך דין לדיני משפחה יפתור את הסוגיה

פנייה אל עורך דין לדיני משפחה זה כל מה שעליכם לעשות בכדי לפתור את הסוגיה הזו. תזכרו שאם אתם רוצים לוודא שהכל מתבצע בהתאם לציפיות שלכם, אז אתם צריכים למצוא עורך דין מתאים שמתמחה בתיק המשפטי שעימו אתם נאלצים להתמודד. זה דבר חשוב לעין שיעור, וזה יכול להשפיע לא מעט על היכולת שלכם לקבל את מבוקשכם.

לקריאה נוספת על – מזונות מפושט רגל

עליכם להבין שגביית מזונות מבעל שפושט רגל זה דבר שיכול להיות מורכב למדי, שכן לעתים קרובות במקרים מעין אלו הבעל לא יהיו מסוגל לעמוד בתשלומי מזונות סטנדרטיים ונדרשת התערבות משפטית על מנת להגיע להסדר שבו כל הצדדים יהיו מרוצים.

פותרים את בעיית המזונות עם עורך דין

בכדי שאתם תוכלו להתייחס באופן קפדני ופרטני לבעיית המזונות, יהיה עליכם לפנות אל עורך דין שידע לעזור לכם ולהסביר לכם בדיוק מה אתם צריכים לעשות וכיצד תוכלו לקבל את כל מה שמגיע לכם בסופו של דבר. אנו בטוחים שזה משהו שעשוי להקל עליכם בצורה משמעותית ולהפוך את כל התהליך הזה בשביל להרבה יותר פשוט בסופו של דבר.

אם אתם חשים כי אתם נתקלים בקשיים בהתמודדות עם מצב כזה, אל תחכו עם הדבר ותפנו בהקדם אל העורך דין המתאים, זה משהו שיחסוך לכם לא מעט זמן יקר ויאפשר לכם להגיע למטרה החשובה בתוך פרק זמן הרבה יותר קצר. פשוט תקבלו את הבחירה הנכונה ותבחרו לפנות אל עורך הדין המתאים בשבילכם.

מה אפשר לעשות במקרה של אי תשלום מזונות?

עליכם לדעת ולהבין שאם יש מצב שבו הבעל לא מוכן או מסוגל לשלם מזונות, פנייה לבית המשפט זה משהו שעשוי לבוא לטובתכם במרבית המקרים. כמובן שכל מקרה לגופו והוא צריך להיבחן על ידי עורך דין מנוסה, אבל אל תשכחו שלצד זאת אתם גם תוכלו לדעת בדיוק מה המצב שלכם אם אתם תשכילו לפנות אל עורך דין.

רשלנות רפואית בהריון

היריון זהו הליך מאוד עדין ומלא סיכונים עבור האישה והעובר. התנהלות תקינה במהלך ההיריון חשובה מאוד לבריאות האם והיילוד. המערכת הרפואית משחקת תפקיד חשוב ביותר בעניין זה, והאחריות על כך שהעובר יוולד בריא, שהאם תדע על כל סיכון קיים ותוכל לעשות בחירות מושכלות לגבי גורלה וגורל הילוד – מוטלת על מערכות הבריאות. במקרים מסוימים מתרחשת רשלנות רפואית בהריון הדורשת פיצוי עקב עוגמת נפש, פגיעה ביילוד, לידה של ילד חולה ועוד. עורך דין מקצועי בתחום הרפואי עשוי לסייע במידה והתרחש מצב עצוב שכזה ולהשיג סיוע כלכלי למשפחה שיסייע להתמודד עם העלויות שנגרמו עקב הרשלנות.

אילו בעיות עשויות להתעורר בהיריון עקב רשלנות

היריון תקין כולל מספר שלבים שכל אחד מהם נבדק על ידי הגניקולוג שמלווה את האישה, לצד המוסדות הנוספים, כגון מעבדת הדם, רופאים המבצעים בדיקות שונות, כולל דמי שפיר, בית החולים שבו נמצאת האישה בשמירת היריון או בהליכים התערבותיים שונים בזמן ההיריון, ועוד. בזמן ההיריון חשוב מאוד לבצע את כל הבדיקות בצורה תקינה ובזמן, מבלי לפגוע בעובר ומבלי לפספס סממנים מובהקים למחלות גנטיות או פגמים התפתחותיים שסביר להניח שהיו גורמים להורים להגיע להחלטה להפיל את היילוד.law-1063249__340[1]

האם ניתן להאשים את הרופאים בפגמים מולדים של הילד?

בנסיבות מסוימות ניתן לראות מקרי רשלנות רפואית בהריון מובהקים של הרופאים שליוו את האישה ואת המשפחה: הרשלנות הינו אבחון לקוי, חוסר ליקוי של מחלה גנטית קלה לזיהוי, בעיקר כאשר ההורים שייכים לקבוצות שבהן הסיכון למחלה הספציפית גבוה וההורים פנו לבדיקות הדרושות. במקרים מסוימי ניתן לתבוע  רופא על רשלנות במידה והוא לא דיווח להורים על הבדיקה ולא עודד  לעשות אותה.

כיצד עורך דין מקצועי עשוי לעזור?

כאשר מופיע בעיה כלשהי במהלך ההיריון או אחריו, תיעוד של כל המתרחש, לצד סיכומי בדיקות, אשפוז וכן חוות דעת נוספות של רופאים נוספים עשויים להיות חלק משמעותי ביותר מהתיק המשפטי. עורך דין מיומן ממשרדה של גלית קרנר ושות' תאפשר לעבור את כל השלבים עד לקבלת הפיצוי המגיע עקב הרשלנות  בהצלחה ובזמן קצר יחסית, מה שמצדו יאפשר למשפחה לחזור לחיים תקינים כמה שיותר מהר.

ממונה בטיחות והחוק

מה הגדרתו של ממונה בטיחות על פי חוק? הידעתם? איש המקצוע הנכון לכם אמור להיות מוגדר כיועץ להנהלה בנושא בטיחות ובריאות בעבודה, במפעל או בארגון המעסיק יותר מ50עובדים. על פי החוקים, ממונה בטיחות מחויב להיות במקום עבודה ואין שלא להחזיק בעל מקצוע כזה אם יש לכם מפעל עם עובדים שעליהם אתם אמורים לקחת אחריות. שיקולים כספיים? הטעות הגדולה ביותר של מעסיקים היא לפסוח על עניין הבטיחות בארגון. למה חשוב שלא לוותר על איש בטיחות במקום העבודה? כל הפרטים במאמר הבא.

אתם מחויבים לבטיחות העובדים – תפקידי הבטיחות

אם בחרתם ממונה בטיחות, זה כי החוק מחייב אתכם, מה זה אומר? איך לבחור ממונה בטיחות נכון? קודם כל בואו נדבר על מישהו שיודע לאתר מפגעי בטיחות בכל מקום וגם להודיע בזמן למעביד. הכלל השני הוא לבנות תכנית שנתית לניהול בטיחות וליישם בהתאם למקום ולסיכונים. כלל נוסף הינו סיקור סיכונים מעמיק שממנו למעשה נגזרים כל נהלי הבטיחות. לצד הדברים הללו, יקרמו למעשה כל הנהלים לבטיחות לרבות ציוד למיגון במקום.

מהן מטלותיו של ממונה או אחראי בטיחות?

 • יש לוודא תנאי בטיחות, זה מדבר גם על תהליכי עבודה, ציוד נכון, בדיקת מבנה והכול בהיצמד כמובן לדרישות החוק. אם מתגלה כי הדרישות לחוק לא מסונכרנות, חשוב לוודא עם ההנהלה כי הדברים יתבצעו. המטרה? למעט בסיכון הכלל.
 • בהמשך לסעיף הקודם, על ממונה הבטיחות להיות מסונכרן עם הדרישות מההנהלה באשר לשימור או סילוק הסיכונים הקיימים.
 • חשוב גם לציין את עניין הכנת התכנית השנתית בה יעלו כל המפגעים השנתיים לצד יישום התכנית בפועל על פי כללי התקנון של המקום.

מה תפקידו של ממונה בטיחות בזמן אמת? (מפגעים)

מעל לכל, תפקידו של ממונה בטיחות לבדוק ממצאי תאונת עבודה או מחלה. זה חשוב מאוד מכיוון שהעלאה על כתב של מסקנות או ממצאים תעזור להפיק לקחים ותמנע בעתיד הישנות של בעיות. כמו כן, למזער נזק שכבר נגרם אצל אותו העובד שמשרת נאמנה את הארגון ונקלע למצב שלא בכוונה.

בסיכום דבר, יש לו לממונה בטיחות לא מעט תפקידים ועליו לקחת אחריות כשהוא בודק מה מתרחש אצלו ואיך הוא למעשה מעדכן את כל הגורמים בדבר. למזער ולמנוע כמה שיותר מפגעים -אחרי הכול הדרך למזער נזקים בעובדים, היא לפעול על פי כללי הספר והיכולת הניהולית שמטרתה להקטין סיכונים בזמן אמת.

היתרונות של שירותי משרד חקירות לפני תחילת משפט

עומדים בקרוב למשפט ומנסים לנסח כתב תביעה משכנע? מחפשים דרך להוכיח את חפותכם? שירותי משרד חקירות יכולים להציע לכם מגוון רחב של יתרונות. הנה כמה מהם

משרד חקירות הוא עסק שמופעל על ידי חוקרים פרטיים עם ניסיון, רישיון והסמכה. שירותי המשרד כפופים להנחיות משרד המשפטים והם מבוצעים על פי החוק בלבד. ניתן לפנות למשרד כדי לתאם שורה ארוכה של שירותים שונים, אך חשוב להכיר את היתרונות שלהם בעיקר לפני תחילת משפט אזרחי, פלילי או אחר.

שירותי משרד חקירות שרלוונטיים למשפט שלכם

יש כמה שירותים שניתנים על ידי המשרד ויכולים לעזור לנהל את המשפט שלכם בצורה משכנעת ונכונה:

א. פעולות אישיות – אלו דרישות שמופעלות בדרך כלל במסגרת תיקי תביעות במשפט הפלילי. הן מוזמנות על ידי לקוחות פרטיים וכוללות נושאים כגון נאמנות בני זוג, איתור נכסים, דיני אישות וכדומה. בנוסף, תוכלו להזמין פעולות אישיות כאלה לפני תביעת גט בבתי דין רבניים ובבתי משפט לענייני משפחה.

ב. תחומים כלכליים ומסחריים – מחפשים דרך להוכיח את חפותכם מול מעסיק או גורמים עסקיים מסוימים? סביר להניח שהפתרון הטוב ביותר יהיה להזמין שירות שמתמקד בתחום כלכלי ומסחרי. במסגרת השירות ניתן להזמין בדיקות עבור חברות ועסקים בנושאים כמו דליפת מידע, איסוף מודיעין כלכלי ואיתור חייבים.

ג. מעקבים סמויים, איתורים והאזנות – לחוקר פרטי יש ארגז כלים רחב שיכול לעמוד לרשותו במהלך מעקבים סמויים. אתם יכולים להתייעץ עם החוקר עוד לפני תחילת המשפט ולתאם איתורים נגד הצד השני, או להשתמש במעקבים והאזנות תחת מגבלות החוק כדי לאסוף הוכחות לטענותיכם.

המלצות על חקירות על ידי עורך דיןחקירת יכולת הוצאה לפועל

כל עורך דין שמייצג אתכם ימליץ על שירות האזנות ומעקבים לפי נסיבות המקרה. אתם יכולים להתייעץ עם עורך דין כדי לשמוע חוות דעת נוספת, להכיר את שירותי החוקרים הפרטיים ולנסות להבין איזה שירות ישרת אתכם על הצד הטוב ביותר. זכרו שרוב הנתונים שנאספים על ידי החוקר הפרטי קבילים בבית המשפט, ולכן הם יסייעו לכם לזכות בתביעה.

מה הקשר בין חוקר פרטי ופוליגרף?

במשרד חקירות מציעים גם שירותי פוליגרף. היתרון של השירות הזה הוא באפשרות לתאם אותו לעצמכם לפני המשפט, או לחילופין לזמן אליו את הצד השני. אם תגיעו בעצמכם לפוליגרף תוכלו להציג את הממצאים כראייה בפני בית המשפט. ממצאי הפוליגרף אמנם לא קבילים מבחינה משפטית, אך הם בהחלט משמשים אינדיקציה מסוימת לאמינות הטענות שלכם.

הזמנת הצד השני לפוליגרף גם היא מבטיחה יתרונות רבים. אם הוא יסרב, תוכלו להציג זאת בתור הוכחה מסוימת לאשמתו. במידה והוא יסכים, תוכלו לדעת לפי הממצאים האם בכלל יש טעם להמשיך בתביעה. בסופו של דבר, המטרה היא לנצל את השירות ולחסוך זמן.

 3 סיבות להיעזר בעורך דין תעבורה

עורך דין המתמחה בתעבורה, הוא איש מקצוע שיש לשכור במקרי קצה בהם אנו נמצאים במצבים שונים בהם אין לנו ברירה אלא לשכור אותו. אבל אילו מצבים קיצון הם אותם מצבים בהם נאלץ לשים את כספינו כדי להגן על עצמינו ממערכת המשפט? ישנן 3 סיבות שבהן נצטרך להיעזר בעורך דין תעבורה.

כדי להימנע משלילת רישיון – נהיגה בשכרות, נהיגה מופרזת, תאונת דרכים בה ישנם נפגעים רבים, ועוד כולם סיבות שעלולות לגרום לשלילת רישיון הנהיגה. כיום אנשים רבים אינם יכולים לתפקד ללא רישיון הנהיגה שלהם, בין אם מדובר בהפעלת משק הבית, לצורך הגעה למקום העבודה,  כדי להגיע כל יום למוסד הלימודים ועוד. כדי להימנע משלילת רישיון נהיגה חשוב לשכור שירותים של עורך דין המתמחה בתעבורה, וזאת על מנת להקל בגזר הדין במקרה של עבירות תחבורה.

על מנת לא להגיע למאסר – עבירות תעבורה הן עבירות שניתן בגינן להגיע גם לעונשים של מאסר. תאונת 'פגע וברח', נהיגה תחת השפעת אלכוהול, נהיגה בזמן פסילה ועוד – כולן עבירות שבית המשפט אינן מקל בהן ראש. לכן אם אתן נאשמים באחת מהעבירות האלה, חשוב מאד לשכור עורך דין תעבורה שיהיה לצדכם. עורך דין מסוג זה המנוסה בתחום התעבורה יעשה הכל כדי להקל בעונשכם ולמנוע את עונש המאסר.החזקת סמים

כדי להימנע מנקודות ודוחות יקרים – בין עונשי המאסר לשלילת הרישיון לעבירות התעבורה, קיימים גם דוחות יקרים וצבירת נקודות שמשפיעים על רישיון הנהיגה שלכם וגם על כיסכם. כדי להקל בדוחות ובנקודות ולהוריד אותם, חשוב לשכור את שירותים של עורך דין תעבורה מומלץ. לעיתים השקעה בסוג עורך דין כזה, יכולה להיות השקעה משתלמת בעיקר למי שצובר דוחות יקרים, ונקודות רבות שבסופו של דבר יגרמו לשלילת רישיון. מלבד זאת ישנם אנשים שחייבים דוחות חניה ומשטרה בסכומים של מאות אלפים שקלים, ועורך דין תעבורה טוב יכול באמצעות ניסיונות לסייע להוריד את סכום הדוחות בעשרות אחוזים.

לסיכום, כדי למצוא עורך דין טוב בקשו המלצות מחברים ואנשים שיכולים לסייע לכם למצוא עורך דין מומחה בתחום, ותוכלו להיות מוגנים בכל הנוגע לעבירות תחבורה.

שלום בית

שלום בית יכול להיות מושג במגוון אמצעים, ביניהם גם אמצעים משפטיים שונים

"שלום בית" הינו ביטוי נפוץ המשמש בכדי לתאר מצב בו בני הבית מצליחים להסתדר ולנהל חיים משותפים וטובים. לרוב, מצב זה מושג על ידי אחווה וקשרים הדדיים, אולם לעיתים אנו רואים קשיים בתחום זה במשפחות רבות אשר בוחרות להיעזר באמצעים אחרים לשם כך. בין כלל האמצעים, ישנם גם אמצעים משפטיים הקשורים לתחום דיני משפחה אשר יכולים לסייע.

אז מה חשוב לדעת על שלום בית מבחינה משפטית?

 • כיצד מושג שלום בית: שלום בית מושג באמצעים משפטיים באמצעות חתימה על "הסכם שלום בית." הסכם שכזה נועד בכדי להסדיר את היחסים בין שני בני זוג אשר רוצים להגיע לשלווה בביתם, אולם חווים קשיים אשר עלולים לגרום להם להתגרש. בהסכם זה מצוינים לרוב חובות, זכויות וגבולות של כל אחד מבני הזוג, ויש לו תוקף משפטי אשר יכול לשמש לאחר מכן לתביעת הצד השני או כראיה במהלך דיונים על גירושים בין בני הזוג.
 • תעודת ביטוח: ישנם כמה סוגים של הסכמי שלום בית, כאשר לחלק ניכר מהם נהוג לצרף "תעודת ביטוח." תעודה מסוג זה בעצם דנה באפשרות של גירושים במקרים בהם אחד מבני הזוג לא יעמוד בדרישות ההסכם, והיא מפרטת את תנאי הגירושים במקרים אלו. לתעודה זו תוקף משפטי, כאשר כל אחד מבני הזוג יכול לפנות לבית המשפט במידה והוא מרגיש כי הייתה הפרה של הסכם שלום הבית, ולהשתמש בה בכדי להוציא את הגירושים לפועל, במידה שטענותיו הוכחו כנכונות כמובן.הסכם ממון בלי להרוס יחסים
 • תביעת שלום בית: אפשרות נוספת להסדרת שלום הבית הינה באמצעות תביעת שלום בית. תביעה שכזאת מוגשת לבית משפט רבני, והיא בעצם מונעת את הגירושין של שני בני זוג, כאשר אחד מהם רוצה להתגרש והשני רוצה לעבוד על שלום הבית. לבית המשפט מגוון רחב של פעולות אשר בסמכותו לבצע ולהכריח את בני הזוג לבצע, אשר מטרתן לסייע בהשכנת שלום בית, אולם ברוב המקרים פעולות אלו אינן מוכיחות את עצמן כיעילות, ובית המשפט מאשר את הגירושין.
 • אמצעים חלופיים: מלבד תביעות שלום בית או הסכמים למיניהם המתבצעים מבחינה משפטית, ישנן פעולות רבות נוספות אשר ניתן לבצע בכדי להגיע למצב זה, כאשר רבות מהן משולבות בהסכמים משפטיים מסוג זה. אחת הפעולות הנפוצות ביותר הינה גישור משפחתי, אשר עוזר לעיתים קרובות להימנע מהגעה לכדי גירושין או כתיבת הסכמי שלום בית על סוגיהם השונים.

שמירה על שלום בית הינה חשובה ביותר, ולעיתים יש להיעזר באמצעים משפטיים לכך

זוגות רבים חווים קשיים אשר עלולים לגרום להם להתגרש אם הם לא ישקיעו אנרגיה רבה בהשכנת שלום בית. הסכמי שלום בית או תביעות מסוג זה נועדו לשמש כפתרון האחרון עבור זוגות אלו, ולאפשר להם לנסות להציל את נישואיהם באמצעים האחרונים.

עורך דין נזיקין למענכם

נאלצים להתמודד עם סוגיה משפטית שמטרידה אתכם באופן משמעותי וכעת אתם פשוט לא בטוחים מה עליכם לעשות בכדי לפתור אותה בצורה מהירה וללא יותר מידי כאבי ראש? ובכן, אם אתם נאלצים להתמודד עם מצב שבו אתם נתבעים או שאתם רוצים לתבוע גורם כזו או אחר, יהיה עליכם לפנות אל עורך דין נזיקין מקצועי ומוכשר. אחד כזה שיוכל לספק אתכם על הצד הטוב ביותר ולהבטיח שאתם תוכלו לקבל את כל מה שמגיע לכם בסופו של דבר.

אם אתם מרגישים שאתם פשוט לא מצליחים למצוא עורך דין בתחום הנזיקין שיהיה מספיק מקצועי ובו בזמן גם יגבה מכם מחירים הוגנים דיו, מה שתוכלו לעשות זה פשוט לשקול את הטיפים הבאים.

 • משרד עורכי דין על פני עורך דין פרטי – במרבית המקרים יהיה עדיף לכם לבחור במשרד עורכי דין, וזאת על פני שירותיו של עורך דין פרטי בתחום הנזיקין, שכן כך אתם תוכלו להיות הרבה יותר רגועים בידיעה שעומד מולכם גוף גדול, ותמיד יהיה לכם אל מי לפנות במידת הצורך. זה ללא ספק משהו שעשוי להרגיע אתכם באופן משמעותי.
 • עורך דין שמקשיב לכם בכל עת – כאשר אתם מתחילים בחיפושים אחר עורך דין כזה או אחר, אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם להתייחס אליהם, זה האם עורך הדין שמולכם הנו אחד כזה שמסוגל להקשיב לדברים שלכם בצורה מספיק טובה ולהציע לכם את הפתרון הטוב ביותר. כימיה ביניכם לבין עורך הדין זה דבר שיכול להיות חשוב למדי.
 • מתייעצים לפני בחירה בעורך דין – לפני שאתם בוחרים בעורך דין כזה או אחר, יהיה מומלץ מאוד מבחינתכם שתבחרו להתייעץ עם מספר גורמים שונים, כמו אנשי מקצוע שונים בתחום ואפילו מכרים, וזאת בכדי שתוכלו להבטיח שאתם בוחרים בשירותים של עורך הדין הטוב ביותר שנמצא בסמוך למקום המגורים שלכם בסופו של דבר.

אם תקפידו לעקוב בקפידה אחר הטיפים שהוזכרו לאורך המאמר, אתם ללא ספק תוכלו להבטיח שאתם עושים את הדבר הנכון למען מציאה של עורך דין שידע לשרת אתכם ברמה כזו שתשאיר אצלכם חיוך על הפנים ותגרום לכם להבין שהטובים ביותר דואגים לכם ולטיפול בתיק המשפטי שלכם.

יתרונות של יישוב סכסוכים בעזרת בוררות

ישנם אשר לא יודעים זאת, אך כאשר הם נאלצים להתמודד עם מצב שבו הם מתקשים לפתור סכסוך, האופציה המשפטית היא לא היחידה שתעמוד לנגד עיניהם. ישנן עוד לא מעט דרכים שכל אחד יוכל לשקול בכדי לפתור את הסכסוך שלו, וביניהם פנייה אל הליך בוררות או אפילו פתרון הסכסוך בין האנשים עצמם וללא כל צד שלישי.

מתלבטים לגבי בוררות? הנה היתרונות שכרוכים בדבר

אם אתם חושבים לפתור את הסכסוך שלכם בעזרת אופציה של בוררות, אז אנו נמליץ לכם בחום להתייחס למספר יתרונות שתוכלו ליהנות מהם בדרך הזו. תוהים על מה מדובר? הנה לכם רשימה קצרה.סיוע משפטי

 • פתרון מהיר – נמאס לכם מהאטיות של המערכת המשפטית ואתם רוצים ליישב את הסכסוך שלכם בדרך מהירה ככל שניתן? אין לנו ספק שבחירה באופציה של הבוררות זה משהו שעשוי להטיב עם הרצון הזה ולעזור לכם בפתרון הסכסוך בדרך מהירה מכפי שנדמה לכם.
 • מקובל על שני הצדדים – כאשר אתם בוחרים לפנות אל בורר, מה שעשוי לבוא לטובתכם זו הפסיקה האובייקטיבית שלו וההחלטה שאמורה לבוא לטובת שני הצדדים. הבורר ינסה להבין את מקור הסכסוך ולהציע פתרון שיהיה כמה שיותר הוגן בעבור שני הצדדים המעורבים בסכסוך.
 • לא צריך עורכי דין – רוצים לפתור לעצמכם את כל כאבי הראש וההתעסקויות שקשורות בהתנהלות אל מול עורכי דין והמערכת המשפטית כולה? בחירה בשירותיו של בורר מקצועי זה בדיוק מה שאתם צריכים. אנו בטוחים שכך אתם תוכלו להבטיח שהסכסוך שלכם ייפתר בצורה הרבה יותר פשוטה.

היתרונות שהוזכרו לעיל הופכים את הבוררות לאופציה מועדפת בעבור רבים שמעדיפים להימנע מהמערכת המשפטית. אם גם אתכם זה מעניין ואתם רוצים להימנע ככל שניתן מהמערכת המשפטית, פשוט תשימו לב שאתם בוחרים להקפיד על מציאה של בורר מקצועי שידע לעזור לכם ולגורם השני שנמצא בסכסוך להגיע לפתרון הטוב ביותר.

כאשר אתם מחפשים בורר שיוכל לעזור לכם, תדאגו למצוא אחד ששני הצדדים מסכימים עליו כמובן, שכן רק כך אתם תוכלו להגיע למצב שבו הסכסוך יפתר וכל הצדדים המעורבים בעניין יהיו מרוצים. פשוט תפעלו בהקדם למען פתרון הסכסוך שלכם ולא תצטערו על כך כמובן.